Moderna: Vaksina e përditësuar kundër COVID-19 është efektive ndaj varianteve më të reja

Vaksina e fundit e Moderna duket efektive kundër llojeve aktuale të COVID-19. Të mërkurën, prodhuesi i vaksinave raportoi të dhëna…

Shifra shqetësuese të vdekjeve dhe infeksionit nga COVID-19 – A pritet të ketë një valë të re në Kosovë?

Në Kosovë janë aktualisht 223 raste aktive të pacientëve me koronavirus, shkruan Gazeta “Enigma”. Vetëm gjatë kësaj jave janë raportuar…

Dy të vdekur nga Covid-19 në Kosovë

Insistuti Kombëtar i Shëndetëisë Publike të Kosovës në raportin e fundit ka raportuar për dy raste vdekje nga Covid-19 në…

Rreth 80 raste aktive me COVID-19

74 është numri i rasteve aktive me koronavirus në vend, sipas shifrave nga IKSHPK. Në raportin e fundit, të djeshëm,…

11 raste pozitive me Covid-19 në Kosovë

11 persona kanë rezultuar pozitiv me Covid-19 në 24 orët e fundit, nga 128 testime të bëra. Nëntë persona raportohet…

E fundit: 12 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se 12 persona janë infektuar me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit, raporton…

544 raste aktive me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i…

545 raste aktive me COVID-19

545 raste aktive me COVID-19 janë në Kosovë, shumica prej tyre janë në Komunën e Prishtinës, ka bërë të ditur…

31 raste pozitive me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 31 raste të reja me COVID-19. Gjatë…

668 raste aktive me coronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i…