A po rikthehet COVID-19 në Kosovë? Konfirmohen raste të reja, nis hospitalizimi

Ashtu sikurse në disa vende të botës, edhe në Kosovë, COVID-19 ka nisur të rishfaqet, raporton Gazeta “Enigma”. Instituti Kombëtar…

Mbi 7 mijë raste aktive me COVID në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë njofton se numri i rasteve aktive me coronavirus në Kosovë është 7 mijë e 339. MSH njofton…

Publikohet raporti i fundit i rasteve me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit në Kosovë nuk është regjistruar asnjë viktimë nga COVID-19,…

14 raste të reja me COVID

Ministria e Shëndetësisë e ka publikuar raportin e fundit për rastet e reja me COVID. Gjatë 24 orëve të fundit,…

14 raste të reja me COVID në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar segjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar vetëm 14 raste të reja me COVID. Brenda…

Kjo është gjendja me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës në raportin e fundit, ka njoftuar se nga 928 testime, 28 qytetarë kanë…

Gjashtë pacientë me COVID po trajtohen në ShSKUK

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar ka njoftuar për gjendjen e pacientëve me COVID në Kosovë. Nga njoftimi bëhet e ditur se…

Pesë pacientë me COVID po trajtohen në SHSKUK

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës, ka njoftuar për gjendjen e pacientëve me COVID që po trajtohen nëpër spitale…

Konfirmohen dy raste të reja të variantit Omicron në Shqipëri

Instituti i Shëndetit Publik në Shqipëri ka konfirmuar sot dy raste të reja me variantit e ri Omicron. ISHP njofton…

Bie numri i pacientëve me COVID që po trajtohen nëpër spitale të përgjithshme

Në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës ka njoftuar për gjendjen e pacientëve me COVID që po trajtohen në…