Bie në 26 numri i rasteve me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se në 24 orët…

​Një lloj i koronavirusit është zbuluar në Izrael

Ministria e Shëndetësisë e Izraelit njoftoi se janë zbuluar dy raste të infektimit me një lloj të ri të panjohur…

Nëntë pacientë po trajtohen për COVID-19 në ShSKUK

Shërbimi Spitalor, Klinik, Universitar i Kosovës ka njoftuar se nëntë pacientë të konfirmuar me COVID-19 janë duke u trajtuar në…

1 vdekje dhe 23 raste të reja me COVID në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit ka humbur jetën një person nga COVID. Nga 985 testime,…

66 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 66 raste pozitive me COVID-19. Në këto…

Bie numri i pacientëve me COVID që po trajtohen në ShSKUK

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës (ShSKUK) ka njoftuar për gjendjen e pacientëve me COVID. Në njoftim thuhet janë…

Lehtësohen masat për vizitorët në institucione korrektuese

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka njoftuar se nga data 3 mars do të lehtësohen masat antiCOVID. Përmes njoftimit bëhet e…

44 pacientë me COVID po trajtohen në ShSKUK, 30 në gjendje të rëndë

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar ka njoftuar për gjendjen e pacientëve me COVID në Kosovë. Sipas ShSKUK-së, 44 pacientë po trajtohen…

Tre persona humbën jetën nga COVID-19 për 24 orë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se në 24 orët…

ShSKUK: Dy fëmijë me COVID janë duke u trajtuar në Pediatri

Shërbimi Spitalor Klinik e Universitar ka njoftuar për gjendjen e pacientëve me COVID të shtrirë nëpër klinika. Në njoftim bëhet…