Kriza energjetike: Kuvendi mban seancë e jashtëzakonshme të hënën

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet në seancë të jashtëzakonshme, raporton Gazeta “Enigma”.Kjo është konfirmuar nga drejtoria për media e…

Kurti hedh fajin tek qeveritë e kaluara për krizën energjetike, shpalos planin për subvencionimin e 75 milionë eurove për energji

Kryeministri Albin Kurti, pas paralajmërimeve për shtrenjtim të rrymës, në një konferencë të jashtëzakonshme për media ka thënë se kriza…

AAK bën thirrje për debat parlamentar, Tahiri: Përmes rezolutës synojmë të ndalim rritjen e çmimit të rrymës

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovë ka thirrur për ditën e nesërme një debat parlamentar në Kuvend. Aty do ta hedhin…

Ja kur pritet hyjnë në fuqi tarifat e reja të energjisë, nëse miratohet propozimi i ZRRE-së

Sipas propozimit të Zyrës së Rregullatorit për Energji, tarifat e reja të energjisë elektrike, nëse miratohen, do të fillojnë të…

Murati për ndalimin e kriptovalutave: Ka qenë vendim i nevojshëm në mënyrë që të kursejmë xhepat e qytetarit

Ministri i Financave, Hekuran Murati ka thënë sot se vendimi për ndalimin e prodhimit të kriptovalutave në Kosovë ka qenë…

Rizvanolli: Sektori i energjisë nuk i ka tërhequr investimet e duhura, varemi nga importet

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli ka thënë se sektori energjisë nuk i ka tërhequr investimet e duhura. Rizvanolli duke folur…

A do të ketë rritje të çmimit të energjisë?

Është rritur kërkesa për energji elektrike që çon në ngritje të çmimeve, derisa KEDS-i ka bërë një kërkesë të tillë…

Çmimet e energjisë elektrike dhe të naftës po vazhdojnë të rriten në botë

Çmimet e energjisë elektrike, gazit dhe naftës po rriten gjithnjë e më shumë. Edhe konsumatorët gjermanë ndeshen me fatura të…

Kriza globale e ngritjes së çmimeve të produkteve prek edhe Kosovën

Valë e re e rritjes së çmimeve të artikujve të ndryshëm ka kapluar gjithë botën, shkruan Gazeta “Enigma”. Tregjet globale…

Pse është më mirë të ushtroni në mëngjes?

A jeni nga personat që nisni të merreni me sport dhe ushtrime në palestër dhe pas disa ditësh “dorëzoheni”? A…