Atentat me bombë në tubimin e Erdoganit

Mediat turke raportojnë për një atentat të shmangur ndaj presidentit turk Rexhep Tayip Erdogan. Mediumi turk Sabah dhe Haberturk, raportojnë se derisa Erdogan…

Erdogan ia mori pasurinë, Sukur kërkon punë në Itali

Futbollisti legjendar turk Hakan Sukur së fundmi ka pasur një kërkesë për klubet në Itali, duke kërkuar që ta ndihmojnë…

Erdogan kërcënon Greqinë

Në krah të Kryeministrit hungarez Viktor Orban, Presidenti turk Erdogan kërcënoi Greqinë se do të hapë portat për refugjatët. Shkak…

Dodik në takim me Erdoganin: Paqja nuk ka alternativë

Anëtari serb i Presidencës së Bosnje e Hercegovinës, Millorad Dodik, takoi të martën në Ankara presidentin e Turqisë, Recep Tayyip…

Kritikuan Erdoganin, shkarkohen 9 konsuj nderi

Ministria e Jashtme turke njoftoi se do të largonte nga detyra konsujt e nderit të nëntë vendeve. Ky është një…

U raportua se ka vdekur, del i gjallë para mediave

Gjendja shëndetësore e Presidentit të Turqisë Erdogan si edhe anulimi i disa takimeve të planifikuara bëri që në rrjetet sociale…

Konfirmohet takimi mes Joe Bidenit dhe Erdoganit

Gazetari amerikan, Steve Herman ka njoftuar se është konfirmuar takimi mes presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden…

Erdogan pyet Putinin: Sa antitrupa ke nga vaksina

Presidenti rus Vladimir Putin, ka pritur në një takim në Soçi presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, me të cilin…

Erdogan thotë se marrëdhëniet me SHBA-në nuk janë të shëndetshme

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se marrëdhëniet e bashkëpunimit me Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk janë…

Erdogan: Amerika duhet të bëjë më shumë për refugjatët afganë pas tërheqjes

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan, vlerëson se Shtetet e Bashkuara të Amerikës duhet të bëjnë më shumë në lidhje me…