Lumir Abdixhiku kujton Fehmi Aganin: Ishte i urti i rrugëtimit të fuqishëm për liri e pavarësi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka përkujtuar nënkryetarin e LDK-së e dijatarin ema dh Fehmi Aganin në 23 vjetorin…

23-vite nga vrasja e Fehmi Aganit nga pushtuesit serb

Sot bëhen 23 vjet nga vrasja e nënkryetarit shumëvjeçar të LDK-së dhe deputetit të Kuvendit të Republikës së Kosovës, Fehmi…

BQK-ja ia revokon licencën kompanisë “Kosova e Re”, Mehmeti jep arsyet

Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) Fehmi Mehmeti ka mbajtur konferencë për medie. Ai ka treguar që Bordi ka…

Në Universitetin “Fehmi Agani” diskutohet për sfidat të cilat ballafaqohet komuniteti egjiptian

Në Universitetin “Fehmi Agani” në Gjakovë (UFAGJ) u mbajt tryeza “Edukimi, gurë-themel i avancimit shoqëror”, me rastin e Ditës Memoriale…

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku përkujton akademikun Fehmi Agani

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, me bashkëpunëtorë ka bërë homazhe te varri i akademik Fehmi Aganit, në…

Avdullah Hoti: Fehmi Agani mbetet sinonim i përkushtimit atdhetar dhe guximit intelektual

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka kujtuar veprimtarin Fehmi Agani në 22-vjetorin e vrasjes së tij. Hoti…

22 vjet nga vrasja e Fehmi Aganit

Bëhen 22 vjet nga vrasja e nënkryetarit shumëvjeçar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Fehmi Agani. Agani u vra më 6…