FSK ekspozon armatimin dhe pajisjet ushtarake, qytetarë të shumtë vizitojnë kazermat

Me rastin e Ditës së Forcës, Ministria e Mbrojtjes dhe Forca e Sigurisë së Kosovës, ka organizuar sot “Ditën e…

Kosova feston sot Ditën e Ushtrisë, FSK hap dyert për qytetarët

Ministria e Mbrojtjes dhe Forca e Sigurisë së Kosovës, me rastin e “Ditës së Forcës”, sot, duke filluar nga ora…

Lëvizje të trupave dhe makinerisë ushtarake rrugëve të Kosovës, FSK del me njoftim

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) ka njoftuar se do të realizojnë ushtrimin fushor “Iron Wolf”  në kudër të planit…

Kjo është gjendja e policit të plagosur në Banjskë, gjenerali i FSK-së publikon foto me të

Shefi i Komunikimit Strategjik në Ministrinë e Mbrojtjes, gjenerali Sefer Isufi, ka publikuar sot një fotografi me policin Alban Rashiti,…

FSK e gatshme të marrë pjesë në ngjarjen kryesore të ushtrisë britanike

Ushtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës janë në hapat e fundit të përgatitjes për stërvitjen “Cambrian Patrol”, e cila…

FSK e gatshme të marrë pjesë në stërvitjet kryesore të ushtrisë britanike

Ushtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës,  janë në hapat e fundit të përgatitjes për stërvitjen “Cambrian Patrol”, e cila…

Ministri i ri i Mbrojtjes i drejtohet me letër të hapur zyrtarëve civil dhe ushtarakëve të FSK-së

Ministri i ri Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, u është drejtuar përmes një letre të hapur zyrtarëve në këtë institucion dhe të…

Gjenerali amerikan Rohling: Do të vazhdojmë ta përkrahim FSK-në

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovë, gjenerallejtënant Bashkim Jashari, ka pritur sot në takim Zëvendëskomandantin e ushtrisë amerikane për…

“Ka qenë humane ndërhyrja ime” – Çka deklaroi pjesëtari i FSK-së i përfshirë në incidentin tragjik?

Në incidentin tragjik që ndodhi të premten në Bon Vivant, ku mbeti i vrarë një person dyshohet se është i…

Personi i vrarë në Prishtinë nuk ishte pjesë e FSK, por një tjetër pjesëtar ishte i përfshirë në ngjarje

Forcat e Sigurisë së Kosovës kanë mohuar lajmet se personi që u vra në përleshjen në Prishtinë ishte pjesëtar i…