Zëvendësministri i Mbrojtjes mohon se ka nga radhët e FSK-së të përfshirë në ngjarjen tragjike në “Bon Vivant”

Një ngjarje tragjike ka ndodhur gjatë mbrëmjes së premtes në një nga lokalet në qendër të Prishtinës, ku mbeti i…

Një oficer i FSK-së shpëton nënën dhe vajzën e saj nga mbytja në det, në Shëngjin

Një oficer i Forcës Sigurisë së Kosovës (FSK), ka shpëtuar një nënë bashkë me vajzën e saj nga mbytja në…

Fillon stërvitja ushtarake bazë për 316 rekrutë të rinj

Ka filluar stërvitja ushtarake bazë për rekrutë, njofton Forca e Sigurisë së Kosovës. Komanda e Doktrinës dhe Stervitjes do të…

Komandanti i FSK-së në SHBA: FSK e gatshme për pjesëmarrje në misione të përbashkëta me ushtrinë amerikane

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Bashkim Jashari, me ftesë të gjeneral Daniel R. Hokanson, Shef i Byrosë së…

Ushtarëve të FSK-së i është kërkuar t’i kthejnë uniformat rezervë

Secili nga ushtarakët e FSK-së, mund të ketë një apo dy uniforma tjera rezervë në shtëpi, mirëpo së paku njërën…

Mehaj: Ngritja e kapaciteteve tona do të zhvillohet gjithnjë me mbështetje të ShBA-së

Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj, e ka mirë pritur Projektligjin e Senatit Amerikan. Mehaj tha se ky projektligj parasheh bashkëpunim…

Ish-komandanti i FSK-së: Presidentja do të duhej të ishte më e kyçur në zhvillimet e veriut

Ish-komandanti i Forcave të Sigurisë së Kosovës (FSK), Kadri Kastrati, deklaroi se liderët e institucioneve do të duhej të krijonin një…

Anulohen aktivitetet e “Defender Europe 2023”

Ministria e Mbrojtjes e Kosovës ka njoftuar se për shkak të situatës në veri të Kosovës, aktivitetet e parapara për…

Shpallet konkursi për rekrutimin e kadetëve të rinj të FSK-së

Ministria e Mbrojtjes njofton të gjithë të rinjtë e të rejat, shtetas të Republikës së Kosovës, se ka shpallur konkurs…

Kurti dhe Osmani shikojnë nga afër pajisjet ushtarake të FSK-së që do të përdoren në “Europe Defender 23”

Zyrtarisht janë hapur ushtrimet ushtarake “Europe Defender 23”. Nikoqir të këtij organizimi do të jetë Forca e Sigurisë së Kosovës.…