Tifozi i palodhur i Vllaznisë, nga Belgjika në Bosnje e Qipro, nuk mungoi në Shkodër, e sot në Rumani

Në rininë e tij ka luajtur futboll, por më shumë është i lidhur me këtë sport si adhurues. Fjala është…

Portieri e godet kundërshtarin në stilin “kung fu”, e lë atë pa frymë

Pozita e portierit është mjaft e vështirë, delikate dhe me plot përgjegjësi. Për shkak të daljeve të tyre dhe përballjeve…

Liga e Kombeve vazhdon sot me ndeshje interesante, vëmendja te përballja Itali – Gjermani

Emocionet e Ligës së Kombeve vazhdojnë edhe sonte me ndeshje interesante. Vëmendja kryesore do të jetë në klasiken Itali –…

Kombëtarja e Kosovës niset drejt Qipros, kërkon t’i nisë mbarë kualifikimet në Ligën e Kombëve ndaj qipriotëve

Përfaqësuesja e Kosovës ka udhëtuar sot drejt Qipros. Në Larnaca, “Dardanët” do ta nisin kampanjën e re në Ligën e…

Ja kur do të nisin pesë kampionatet më të mira në Evropë

Nuk do të ketë pushime të gjata për skuadrat e pesë kampionateve më të forta në Evropë. Me Kampionatin Botëror…

Vushtrria apo Malisheva, sot vendoset se cila skuadër do të bëjë gara në sezonin e ardhshëm në Superligë

Sot do të zhvillohet ndeshja që do të përcaktojë skuadrën pjesëmarrëse në Superligën e Kosovës për sezonin e ardhshëm. Vushtrria…

Sulmi ndaj portierit – Menaxheri i SC Gjilanit, Drilon Sylejmani: I kërkoj falje tifozëve dhe klubit të Ballkanit, ka qenë neglizhencë e policisë

Menaxheri i skuadrës së SC Gjilanit, Drilon Sylejmani, i ka kërkuar ndjesë të gjithë tifozëve të Ballkanit pasi portieri i kësaj skuadre…

Sa milionë po i ofron Barqa për Lewandowskin?

Sipas prestigjiozes sportive AS, krerët e Barcelonas kanë bërë gati ofertën për sulmuesin e Bayern Muenchenit, polakun Robert Lewandowski. Por,…

Këto janë skuadrat që morën biletën për Kupën e Botës – Katar 2022

Kupa e Botës po merr formë dita-ditës për sa u përket skuadrave pjesëmarrëse në të. Deri më tani janë mësuar…

Te Ukraina besojnë se do ta luajnë play-off-in për Kampionatin Botëror

Përzgjedhësi i Ukrainës në futboll, Oleksandr Petrakov, insiston se përgatitjet për ndeshjen e plejofit për Kampionatin Botëror “Katari 2022”, do…