Gjilan, vetura godet këmbësorin

Mbrëmë në Gjilan ka ndodhur një aksident trafiku mes një veture dhe këmbësorit, viktimës mashkull kosovar. Organet e rendit bëjnë…

Ky është i riu që u arrestua në Gjilan, u dënua me disa vjet burgim për dhunim

Pas qëndrimit në arrati për një kohë, 19-vjeçari i dënuar me burgim për veprën penale “Dhunimi” nga Gjykata Themelore në…

Gjilan, arrestohet një i dyshuar për vjedhje të rëndë dhe armëmbajtje pa leje

Policia në Gjilan ka arrestuar të dyshuarin, F.H, pasi i njëjti dyshohet se ka qenë i involvuar në dy vepra…

Sot, 59 vjet më parë, u regjistrua i ftohtë rekord në Gjilan

Në komunën e Gjilanit, sonte (25.01.2023) temperatura shënon 2 gradë celsius. Mirëpo dimri nuk ishte kaq i butë edhe para…

LDK në Gjilan: Ndalja e investimeve nga VV-ja ka bërë që vitit 2022 të jetë i humbur

Dega e LDK-së në Gjilan në mbledhjen e mbajtur ka bërë të ditur se është diskutuar plani i punës për…

Gjilan, arrestohet gruaja e kërkuar për keqpërdorim të pozitës zyrtare

Policia në Gjilan e ka arrestuar një grua e cila kishte qenë e kërkuar për keqpërdorim të pozitës zyrtare. E…

Gjilanasi vozit me 125km/h në zonën 40, Policia ia merr lejen për një vit dhe e gjobit me 500 euro

Policia e Kosovës në rajonin e Gjilanit ka njoftuar se me datën 15.01.2023 ka hasur në një kundërvajtës në zonën…

Shoferja 18-vjeçare godet me veturë dy fëmijë në Gjilan, dërgohen në spital me urgjencë

Mosrespektimi i rregullave në komunikacion pothuajse çdo ditë po shkakton dhjetëra aksidente trafiku me lëndime. Jo rrallëherë këto raste po…

PAMJE – Aksident i rëndë në Gjilan, dy persona të lënduar rëndë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Gjilan mes dy veturave, ku si pasoj e kësaj kanë mbetur dy persona…

Gjilan, gjendet e vdekur në zyrë një punëtore e KEDS-it

Një puntore e KEDS-it është gjetur e vdekur në vendin e saj të punës në Gjilan. Lajmin e ka konfirmuar…