Dështon gjykimi ndaj ish-kryetarit të Malishevës, Ragip Begaj dhe të tjerëve

Për shkak se mbrojtësi i të akuzuarit Bajram Hasani, avokati Ymer Huruglica ishte i angazhuar në një rast tjetër, ka…

Shtyhet gjykimi ndaj ministrit Sveçla dhe të tjerëve për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend

Është shtyrë seanca e shqyrtimit fillestar në rastin ndaj katër zyrtarëve të Lëvizjes Vetëvendosje për hedhjen e gazit lotsjellës në…

Krimi në Deçan ku mbetën të vrarë shoferi i autobusit dhe dy nxënës, javën e ardhshme nis gjykimi

Tre të akuzuarit për vrasjen e trefishtë në Gllogjan të Deçanit, do të dalin para gjykatës javën tjetër. Nga Gjykata…

Trump: Jam i pafajshëm

Donald Trump, ish-presidenti dhe kandidati kryesor për nominimin republikan për vitin 2024, u deklarua i pafajshëm të martën për 34…

Përfundon dita e dytë e gjykimit, nesër flasin avokatët e Jakup Krasniqit

Në Gjykatën Speciale në Hagë shtë mbyllur edhe seanca e sotme gjyqësore ndaj ish-krerëve të UÇK-së. Kryetari i trupit gjykues,…

Vazhdon gjykimi ndaj ish komandant “Ujkut” në Hagë

Në Dhomat e Specializuara do vazhdojë gjykimi ndaj Pjetër Shalës i njohur si Komandant ‘Ujku’ me dëgjimin e dëshmitarëve të…

Gjashtë vite burgim dhe mbi katërmijë euro gjobë për tre të akuzuarit që kultivuan narkotikë në Ferizaj

Gjykata Themelore në Ferizaj ka shpallur aktgjykim dënues ndaj të pandehurve; N.B., T.B., K.B., të akuzuar sipas aktakuzës së Prokurorisë…

U akuzua për shitje të heroinës, dëshmitari thotë se nuk e dinte çfarë kishte në qese

Dëshmitari H.K ka deklaruar se i akuzuari L.B ia kishte dhënë atij një qese të vogël, e cila më vonë…

Të martën pritet të vazhdojë gjykimi për vrasjen e Oliver Ivanoviq

Në Gjykatën Themelore në Prishtinë ka vazhduar gjykimi ndaj Marko Roshiq, Nendelkjo Spasojeviq, Dragisha Markoviq, Zharko Jovanoviq, Silvana Arsoviq dhe…

Edhe këtë të martë vazhdon gjykimi ndaj Salih Mustafës

Edhe këtë të martë do të vazhdojë gjykimi ndaj ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Salih Mustafa, i njohur si…