Ministri i Sportit Hajrullah Çeku asnjë fjalë urimi për medaljen olimpike që e fitoi Distria Krasniqi

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrullah Çeku, nuk ka bërë asnjë urim në faqen e tij në Facebook për…

Çeku: Zyrtarisht niset procesi për dëmshpërblim nga Serbia për shkatërrimin e qindra monumenteve

Qeveria ka votuar themelimin e komisionit shtetëror për dokumentimin e shkatërrimit të trashëgimisë kulturore të Kosovës gjatë luftës më 98/99,…

Sveçla dhe Çeku tregojnë prioritetet e ministrive të tyre

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, dhe ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, kanë treguar prioritet e…

Ministri Çeku për mbajtjen e liturgjisë: Policia s’e dinte, veprimtaria fetare nuk mund të përdoret për qëllime politike

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, tha se institucionet përkatëse nuk kanë qenë të njoftuara paraprakisht për mbajtjen…

Ndryshohet data e inaugurimit të shtatores së Fadil Vokrrit

Ndryshohet përsëri data e përurimit të shtatores së legjendës së futbollit kosovar, Fadil Vokrrit. Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit,…

Ministri Çeku takohet me kryetarin Ahmeti, flasin për realizimin e projekteve në sektorin e kulturës

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku ka mbajtur takim me kryetarin e Prishtinës, Shpend Ahmeti, ku kanë bashkëbiseduar…