Thaçi nuk i kuptoi akuzat e reja: Jam i pafajshëm

Ka nisur seanca e mëtejshme për ecurinë e çështjes ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, pas zgjerimit të aktakuzës…

Gjykata Speciale i vazhdon paraburgimin Hashim Thaçit

Ankesa e ish presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit në lidhje me refuzimin e gjyqtarit paraprak për lirimin nga paraburgimi, është…

Ministrja Haxhiu së shpejti shkon në Hagë, Thaçi e Veseli refuzojnë të takohen me të

Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ish-kryetari i Parlamentit, Kadri Veseli, nuk do të takohen me ministren e Drejtësisë, Albulena…

Avokati i Thaçit: Në Hagë po tentohet të rishkruhet historia e Kosovës

“Në Gjykatën Speciale nuk janë duke janë duke u gjykuar individët, është duke u gjykuar historia, narracioni i luftës dhe…

Specialja ia refuzoi lirimin me kusht Thaçit, Ramabaja: Nuk drejtohen ata nga prontomafia

Analisti politik, Sadri Ramabaja që kishte qenë i akuzuar në një proces gjyqësor, ka sulmuar përsëri ish presidentin e vendit,…

Gjykata Speciale refuzon lirimin me kusht të Hashim Thaçit

Gjykata Speciale e ka refuzuar garancinë e Policisë së Kosovës për lirimin me kusht të ish-presidentit të Kosovës Hashim Thaçi,…

Bashkëpunëtori i Thaçit tregon si po e kalon kohën ish-presidenti

Njëri prej bashkëpunëtorëve më të afërt të ish-presidentit Hashim Thaçi, Ismail Syla, ka ndarë rrëfimin e tij ku tregon për…

Ramiz Lladrovci njofton u telefonua nga Hashim Thaçi dhe Rexhep Selimi

Ramiz Lladrovci ka njoftuar se të mërkurën është telefonuar nga ish-presidenti Hashim Thaçi dhe ish-deputeti i LVV-së, Rexhep Selimi. Lladrovci…

Pacolli: Kosova ka nevojë për presidentin Thaçi

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Bexhet Pacolli thotë se Kosova Ka nevojë për ish-presidentin Hashim Thaçi, sepse, ndërtimi i…

Daçiq: Kemi menduar se nuk kishte më të keq se Thaçi, por u shfaq Ramush Haradinaj e tani Kurti

Situatën aktuale në veri të Kosovës, kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiq, e vlerësoi si një luftë nervash dhe…