U kritikua për gjendjen e rrugëve pas reshjeve të borës, përgjigjet Durmishi

Rënia e reshjeve të borës ka bërë që shumë prej rrugëve të bëhen të pakalueshme. Madje, edhe zëvendministri i Instrukturës…

Lansohet E-testim për patentë-shofer, Durmishi: Do të eliminohen aferat korruptive

Ministria e Mjedisit, Planifikimit, Hapësinor, dhe Infrastrukturës, ka lansuar E-testimin për patentë shofer. Ky projekt do t’i mundësojë kandidatëve që…

Njoftim me rëndësi për ata që pritet t’i nënshtrohen testit teorik për patent-shofer

Ministria e Infrastrukturës ka njoftuar se zëvendësministri Hysen Durmishi do të mbajë të mërkurën konferencë për media. Sipas njoftimit të…

MI ja shkëput kontratën kompanisë “RAD. D.O.O” e cila është në listën e zezë SHBA-së

Nga kjo e premte kompania RAD. D.O.O, e cila është futur në listën e zezë të thesarit të SHBA-së, nuk…

Durmishi apelon te kompanitë të përdorin sinjalizues gjatë punimeve në rrugë: Do të marrim masa

Zëvendësministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Hysen Durmishi, tha se siguria në trafikun rrugor duhet të rritet. Ai në…

Durmishi thotë se dikush po keqpërdor emrin e tij, duke iu shkruar miqve

Zv.ministri në Ministrinë e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Hysen Durmishi, ka pohuar se dikush po keqpërdor emrin e tij,…

Lekaj paditë Hysen Durmishin: Tani e tutje, ose duhet ta rrudhin gojën ose do t’ju rrudhet xhepi

Deputeti i Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, ka bërë të ditur se ka dorëzuar padi ndaj zëvendësministrit të…

Durmishi: Po sulmohemi sepse dikujt po i pengon puna jonë e mirë

Zëvendësministri i Infrastrukturës, Hysen Durmishi përmes një postimi ka regauar duke thënë se po sulmohet parashtur në mënyrë tendecioze. Ai…

Ish-kandidati i VV-së për kryetar kundërshton Durmishin për rrugën në Podujevë

Anëtari i Vetëvendosjes, Ajet Potera,ka kërkuar që të ndërprehet projekti i rrugës Merdare – Podujevë – Prishtinë që sipas tij…

Mustafa-Durmishit: Lej foret burrë, jep dorëheqje

Besian Mustafa nga LDK-ja, ka kërkuar dorëheqjen e zëvendësministrit të Infrastrukturë, Hysen Durmishit, për taksën prej 5 eurove për regjistrimin…