Avokati i Veselit: Specialja po rrezikon të drejtat kushtetuese të Kadri Veselit

Një protokoll i çuditshëm për kontaktin me dëshmitarë që u miratua para pak ditësh nga gjyqtari në Gjykatën Speciale ka…

Kadri Veseli sot i mbush 55 vjet

I-sh-kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli, sot feston ditëlindjen. Ai i ka mbushur 55 vjet. Veseli ka lindur më…

Veseli: Shpresoj që sa më parë të filloj gjyqi që ta dëshmoj pafajësinë time para qytetarëve të Kosovës

Të martën, ka nisur seanca e mëtejshme për ecurinë e çështjes ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, pas zgjerimit…

Lushtaku – Haxhiut: “Kriminelët” Thaçi e Veseli do t’i takosh, kërkoju falje fillimisht

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Mërgim Lushtaku e ka komentuar vizitën e zyrtarëve të Ministrisë së Drejtësisë në Hagë.…

Ministrja Haxhiu së shpejti shkon në Hagë, Thaçi e Veseli refuzojnë të takohen me të

Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ish-kryetari i Parlamentit, Kadri Veseli, nuk do të takohen me ministren e Drejtësisë, Albulena…

Krasniqi flet për takimin me Thaçin dhe Veselin në Hagë: Ishin të fuqishëm dhe krenar

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka thënë se vizita e tij e parë tek ish-krerët e UÇK-së, Hashim Thaçi dhe…

Memli Krasniqi viziton Thaçin dhe Veselin në Hagë: E presim kthimin e tyre triumfues

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka njoftuar të dielës se i ka vizituar në Hagë dy ish-liderët…

​Mbrojtja e Thaçit dhe të tjerëve: ZPS po synon kontroll mbi dëshmitarët

Zyra e Prokurorit të Specializuar ka propozuar një kornizë për trajtimin e informacionit konfidencial dhe kontaktet me dëshmitarët e cila…

Caktohet paneli i Apelit që do të vendos mbi ankesën e Thaçit e Veselit ndaj vendimit për ndryshime në aktakuzë

Kryetarja e Gjykatës Specialës, Ekaterina Trendafilova, ka caktuar panelin e Apelit që do të vendos mbi ankesën e mbrojtjes së…

Avokati i Veselit thotë se Prokuroria po tenton ta zgjasë gjykimin 10 vjet, i kërkon gjykatësit të veprojë

Ben Emmerson, avokati mbrojtës i Kadri Veselit i ka kërkuar gjykatësit të procedurës paraprake në Gjykatën Speciale qe te mos…