Çfarë do të ndodhë me pajisjet e kriptovalutave që u konfiskuan nga Policia?

Institucionet e Kosovës po vazhdojnë me aksionin për konfiskimin e mjeteve për prodhimin e kriptovalutave, shkruan Gazeta Enigma. Ky vendim…

Ndalimi i prodhimit të kriptovalutave, Policia sekuestron mbi 300 aparate vetëm të shtunën

Vetëm të shtunën, Policia e Kosovës sekuestroi mbi 300 pajisje për prodhimin e kriptovalutave në të gjithë vendin, shkruan Gazeta…

Vendimi për mosprodhim të kriptovalutave në Kosovë, absurd për njohësit

Për ta kursyer rrymën në kohë krize, nuk bën të prodhohen kriptovalutat, derisa këtë vendim e ka marrë Ministria e…

Kapet pajisja e prodhimit të kriptomonedhave në Morinë, sekuestrohen mijëra euro

Një pajisje për prodhimin e kriptomonedhave është sekuestruar nga policia kufitare në Morinë, raporton Gazeta Enigma. Raportohet se makineria është…

Bitcoini arrin vlerën më të madhe në histori

Kriptovaluta më e madhe në botë, Bitcoin, ka arritur në vlera rekorde të mërkurën, pasi debutimi në një fond këmbimor…

Memli Krasniqi, ‘milioneri i Kuvendit’ me valuta digjitale

Memli Krasniqi është politikani kosovar me më së shumti investime në “kripto valuta”. Ish-ministri i Bujqësisë ka deklaruar “një thes”…

Dubai lanson kriptovalutën e tij, DubaiCoin

Kriptovaluta ka dominuar titujt në mbarë botën, duke provokuar mendjet e çdo entuziasti të teknologjisë, gjenive të FinTech, biznesit dhe…