Kosova në takim të përbashkët me Shqipërinë: Diskutojnë për sektorin e energjisë dhe agjendën klimatike

Ministri i Mjedisit, Liburn Aliu së bashku me Arta Rizvanollin, ministren e Ekonomisë, kanë marrë pjesë në takimin informal të…

Liburn Aliu publikon video: Vuçiqi e pranon se policët e rrëmbyer ishin në territorin e Republikës së Kosovës

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu, përmes një shkrimi në Facebook, ku ka publikuar edhe një video…

Liburn Aliu jep detaje për vizitën që pati sot në Leposaviq

Ministri i Infrastrukturës, Liburin Aliu, ka njoftuar për vizitën që i ka bërë kryetarit të Lesposaviqit, Lulzim Hetemi, në objektin…

Liburn Aliu viziton kryetarin Hetemi në Leposaviq, protestuesit e gjuajnë me vezë e ngjyrë

Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu, ka zhvilluar vizitë në Komunën e Leposaviqit, ku është pritur nga kryetari Lulzim Hetemi. Kosovo-Onllajn…

Aliu: KFOR-i nuk më ndaloi ta vizitoj Hetemin, Policia e Kosovës më udhëzoi që të mos vazhdoj

Ministri i Infrastrukturës është deklaruar pas raportimeve të djeshme se ai është ndaluar nga KFOR-i që ta vizitojë kreun e…

Haradinaj i reagon Aliut për autostradën e Dukagjinit: “Pse i ndëshkoni këta njerëz!?”

Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu, ka deklaruar mbrëmë se përfundimisht autostrada e Dukagjinit nuk do të bëhet. Lidhur me këtë,…

Ministri ​Aliu: Do ta shkurtojmë rrugën ajrore drejt Evropës

Vazhdimi i seancës së Kuvendit të Kosovës, po vazhdon edhe sot ku ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu ka deklaruar se…

Zemaj – Aliut: Rrugët e Kosovës janë shndërruar në rrugë të përgjakshme

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj, ka kërkuar nga Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu, t’ua sqarojë qytetarëve se çka po ndodh…

Aliu për incidentin mes dy aeroplanëve: Hetimi do të tregoj nëse ka pasur rrezik për përplasje

Ministri Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturor, Liburn Aliu, ka dhënë detaje në lidhje me incidentin e 24 shkurtit, ku dy…

Aliu flet për rrugën Prishtinë-Gjilan: Do të ketë sanim gjithëpërfshirës për gropat dhe rrëshqitjen e dheut

Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu, ka thënë se më 31 mars kanë arritur marrëveshje me një kompani për mirëmbajtjen e…