Liburn Aliu: Po planifikojmë tren të shpejt në linjën Prishtinë-Fushë Kosovë

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu ka thënë se janë duke planifikuar një formë të re transporti…

Liburn Aliu tregon se si e bleu banesën në Marigona Hill

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu ka sqaruar blerjen e banesës së tij në lagjen Marigona Hill.…

Liburn Aliu tregon se a ka takuar Hashim Thaçin e Kadri Veselin

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu ka thënë se VV dhe qeveria e udhëhequr nga Albin Kurti…

“Liburn Aliu është baba i korrupsionit”, ministri i përgjigjet Ramush Haradinajt

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu i është përgjigjur ish-kryeministrit, Ramush Haradinaj, për punësimin e Nexhat Krasniqit,…

Pas kritikave reagon ministri Aliu: Do të nënshkruajmë nesër marrëveshje edhe me UP-në

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu, ka reaguar pas raportimeve se nënshkroi marrëveshje me kolegjin privat UBT,…

“Rruga Prishtinë – Podujevë pritet të përfundojë brenda dy muajve”, e konfirmon ministri Aliu

Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu të enjten ka njoftuar se rruga magjistrale Prishtinë – Podujevë pritet të përfundojë brenda dy…

Kurti: S’mund të ketë zhvillim e progres në rajon pa infrastrukturën, lidhshmërinë dhe investimet

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me ministrin e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu, janë takuar me…

“Është detyrë e Kosovës të ngris çështjen e të drejtave të shqiptarëve të Preshevës në negociata me Serbinë”

Ministri i Mjedisit, Planifikimit hapësinor dhe Infrastrukturës në Qeverinë e Kosovës, Liburn Aliu është duke qëndruar për vizitë zyrtare në…

Aliu tregon se kur do të sanohet pjesa e shembur e magjistrales Prishtinë-Mitrovicë

Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu tha se çështja e rregullimit të rrugës në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë në fshatin Mazgit është në…

Kriza energjetike, Aliu thotë qeveria është duke bërë përpjekje maskimale

Ministri i Ambientit dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu sonte është pyetur për shumë çështje në debat duke filluar nga kriza energjetike…