Pse s’po kryhet autostrada Prishtinë-Gjilan, përgjigjet ministri Aliu

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu, në një konferencë për media ka dhënë detaje mbi projektet e…

Miratohet Udhëzimi Administrativ për Kontrollimin Teknik të Automjeteve

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës (MMPHI), Liburn Aliu, njoftoi të premten se është miratuar Udhëzimi Administrativ për Kontrollimin…

Aliu: Jasharajt e Prekazit e kthyen kahjen e historisë në atë rrugë që e solli lirinë e Kosovës

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu ka përkujtuar sulmin e dytë të policisë serbe kundër familjes Jashari…

Ministri Aliu: Synojmë që deri në vitin 2030, 30% e veturave të jenë elektrike

Ministri i Infrastrukturës Libur Aliu ka prezantuar dy vendime të miratuara që kanë të bëjnë më draft-strategjinë e transportit multimediale…

Cili ministër e vizitoi për herë të fundit Luginën e Preshevës?

Sot zëvendëskryeministri i Kosovës Besnik Bislimi, dhe ministrja e Arsimit, Shkencës Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, do të zhvillojnë një…

Liburn Aliu: Po planifikojmë tren të shpejt në linjën Prishtinë-Fushë Kosovë

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu ka thënë se janë duke planifikuar një formë të re transporti…

Liburn Aliu tregon se si e bleu banesën në Marigona Hill

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu ka sqaruar blerjen e banesës së tij në lagjen Marigona Hill.…

Liburn Aliu tregon se a ka takuar Hashim Thaçin e Kadri Veselin

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu ka thënë se VV dhe qeveria e udhëhequr nga Albin Kurti…

“Liburn Aliu është baba i korrupsionit”, ministri i përgjigjet Ramush Haradinajt

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu i është përgjigjur ish-kryeministrit, Ramush Haradinaj, për punësimin e Nexhat Krasniqit,…

Pas kritikave reagon ministri Aliu: Do të nënshkruajmë nesër marrëveshje edhe me UP-në

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu, ka reaguar pas raportimeve se nënshkroi marrëveshje me kolegjin privat UBT,…