Kurti takohet me Nikollën, përmend vendosmërinë e qeverisë për avancimin e dialogut me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është pritur në takim nga Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Lindita Nikolla. Kurti vuri në…

Nikolla: E mbështesim Kosovën në rrugën euroatlantike dhe dialogun me Serbinë

Kryetarja e Kuvendit e Shqipërisë, Lindita Nikolla, priti sot në takim kryeministrin Albin Kurti. Pasi i uroi mirëseardhjen, Nikolla e…

Krasniqi nga Tirana: Intensifikimi ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë konsiderohet prioritet shtetëror

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi gjatë vizitës së tij zyrtare në Shqipëri ka takuar sot Kryetaren e…

Kryeministri Kurti priti në takim kryetaren e Kuvendit të Shqipërisë, flasin për tensionet në veri

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka pritur në takim kryetaren e Kuvendit të Republikës së Shqipërisë, Lindita Nikolla,…

Konjufca takon Nikollën: Jemi një komb e dy shtete

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, priti në takim kryetaren e Kuvendit të Republikës së Shqipërisë, Lindita…

Kryeparlamentari Konjufca uron zonjën Nikolla, e fton për vizitë në Kosovë

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, ka uruar Lindita Nikolla, për zgjedhjen e saj në krye të…

Lindita Nikolla zgjedhet kryetare e Kuvendit të Shqipërisë

Deputetët e Kuvendit të Shqipërisë kanë zgjedhur Lindita Nikollën kryetare të këtij institucione. Ajo mori vota 79, kryesisht nga deputetët…