Lista Serbe e akuzon Sveçlën për provokime

Subjekti politik i pakicave serbe në Kuvendin e Kosovës, Lista Serbe, kinse ka dënuar sulmet kundër Policisë së Kosovës në…

Deklarimet e Listës Serbe për rrëzimin e Qeverisë – A do t’i prijë fati Kurtit të qëndrojë në pushtet?

Partia kryesore e serbëve në Kosovë, Lista Serbe tha se dëshiron që ta rrëzojë nga pushteti kryeministrin e Kosovës, Albin…

Serbët vendosin të largohen nga institucionet e Kosovës, por a mund të bie Qeveria?

Qeveria e Kosovës nuk rrezikon të bie ani se zyrtarët dhe politikanët serbë më nuk do jenë pjesë e institucioneve,…

Lista Serbe kthen mbrapsht flamurin e Ukrainës në Kuvend

Deputetët e Listës Serbe kanë kthyer mbrapsht flamurin e Ukrainës që në Kuvend të enjten u shfaq para secilit deputet,…

Listën Serbe i kërkojnë Escobarit e Lajçakut që Asociacioni të formohet me kompetenca ekzekutive

Emisarët Lajcak e Escobar kanë pritur sot në takim në ambasadën e ShBA-së në Prishtinë përfaqësuesit e Listës Serbe. Këta…

Mblidhet Kryesia për seancën e re, Lista Serbe e bojkoton takimin

Shefat e Grupeve Parlamentare janë mbledhur në mbledhjen e parë për këtë vit në të cilën do të caktohet mbajtja…

Kurti: Qeveria e Kosovës nuk është kundër serbëve

Pas kritikave nga deputeti i Listës Serbe, Igor Simic, në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit, kryeministri Albin Kurti tha se…

Lista Serbe së bashku me Petkoviqit marrin pjesë në liturgjinë e Manastirit të Graçanicës

Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, së bashku me përfaqësuesit e Listës Serbe…

“Serbia dhe Lista Serbe janë ‘veglat’ e Rusisë për destabilizimin e Ballkanit Perëndimor”

Shefi i kabinetit të Presidencës së Kosovës, Blerim Vela thotë se Serbia dhe Republika Srpska janë mjete që po shfrytëzohen…

Lista Serbe bojkoton seancën plenare, dështon Projektligji për ndryshimin e Ligjit për Festat Zyrtare

Përsëri ka dështuar Projektligji për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Festat Zyrtare. Ky projektligj nuk është hedhur në votim…