Publikohet lista e pagave në Gjermani

Siç publikoi platforma online e punësimit StepStone në raportin e saj vjetor të pagave, paga mesatare bruto në Gjermani është…

Lista e futbollistëve të Kosovës U17 për miqësoret me Turqinë U18

Kombëtarja e Kosovës U17 gjatë kësaj jave do t’i zhvillojë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren e Turqisë U18, shkruan Gazeta…

Progni vazhdon të prijë në listën e golashënuesve më të mirë në Superligën e Kosovës

Ka përfunduar edhe xhiroja e 12-të në Superligën e Kosovës në futboll. Kjo xhiro ka prodhuar rezultate befasuese, por edhe…

KQZ largon më shumë se 18 mijë të vdekur nga lista votuese

Emrat e më shumë se 18 mijë personave të vdekur janë larguar nga lista votuese e Zgjedhjeve Lokale e cila…

Këta janë kandidatët e certifikuar për kryetarë të Komunave dhe për Kuvende Komunale

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, pas certifikimit të grupit të fundit të kandidatëve, në përputhje me paragrafin 29.7 të Ligjit për…

Zvicra heq vendet e fundit nga lista e rrezikut prej COVID-19

Prej nesër nuk do të jetë më e nevojshme karantina e detyrueshme për ata që hyjnë në Zvicër, pavarësisht nga…

Nga 20 qershori Gjermania çel dyert për Shqipërinë, Serbinë e Maqedoninë e Veriut, por jo edhe për Kosovën

Qeveria Federale e Gjermanisë bazuar në rënien e rasteve të infektimeve me COVID-19, ka marrë vendim që të lejojë hyrjen…

Lista e qytetarëve që do ta marrin dozën e dytë të vaksinës sot

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar listën e qytetarëve që do ta marrin dozën e dytë të vaksinës Anti-COVID sot, raporton…

Lista Guxo do të bashkëpunojë vetëm më VV-në në zgjedhjet lokale

Lista Guxo e cila në zgjedhjet nacioale garoi në një koalicion parazgjedhor me Vetëvendosjen do të vazhdoj bashkëpunimin më këtë…

Challandes publikon listën e futbollistëve për miqësoret që do të luaj Kosova

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, e ka bërë publike listën e futbollistëve për dy ndeshjet miqësore të muajit…