Lulzim Basha në Këshill të Evropës e fton Serbinë dhe pesëshen e BE-së ta njohin Kosovën

Ish-kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, gjatë një seance të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës, u ka…

Mbaron mbledhja e tensionuar në PD – Çfarë kërkojnë deputetët nga Basha dhe Berisha?

Ka përfunduar mbledhja e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, ku pjesa më e madhe e deputetëve i kanë kërkuar dorëhqejen…

Rama: Dje u goditën institucionet demokratike, Berisha dhe Basha janë e njëjta mbetje

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, nisi sikurse kishte paralajmëruar në Facebook bashkëbisedimin live me demokratët pas protestës së dhunshme të zhvilluar…

Krejt çka ndodhi në protestën e së shtunës te selia e PD-së në Tiranë

Ish kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ditë më pare kishte paralajmruar një protestë e cila u organizua dhe u mbajt…

Protestat në selinë e PD-së: Shtatë persona janë duke u trajtuar në spital

Pas përplasjeve fizike dhe incidenteve të ndodhura në selinë e PD ditën e shtunë, Policia ka nisur shoqërimet e disa…

Pas tensionimit të situatës në PD, Edi Rama fton në debat demokratët

Kryeministri i Shqipërisë dhe kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama ka paralajmëruar për sot një debat të drejtpërdrejt me demokratët,…

VIDEO: Basha feston në selinë e PD, pas rezistencës ndaj protestuesve të Berishës

Dita e së shtunes mund të ishte e dhunshme, e trishtë apo edhe tmerruese për ata demokratë që ishin jashtë…

VIDEO: Protestë te selia e PD-së, dy të lënduar rëndë

Rreth 30 persona janë arrestuar pas protestës së dhunshme të shtunën te selia e Partisë Demokratike. Protestuesit ishin thirrur nga…

Basha fton gazetarët në selinë e PD-së, u tregon dëmet nga protesta

Protestuesit demokratë sulmuan të shtunen selinë e Partisë Demokratike dhe siç duket nga pamjet, dëmet materiale janë të shumta. Mbështetësit…

Akuzat e Bashës dhe Berishës ndaj njëri- tjetrit, Rama: Dy kufoma politike që fajësojnë njëra-tjetrën se kush është shërbëtori im

Kreu i qeverisë, Edi Rama ka reaguar pas akuzave të Lulzim Bashës dhe Sali Berishës ndaj tij për zhvillimet e…