12 të vdekur nga COVID-19 në Maqedoni të Veriut

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit kanë vdekur 12…

“Flurona” arrin në Maqedoninë e Veriut, konfirmohet rasti i parë

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njofton opinionin se laboratori “Sinlab” i ka ofruar Institutit të Shëndetit Publik informacione…

Pesë të vdekur nga COVID-19 në Maqedoni të Veriut

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit pesë persona kanë vdekur pas…

Maqedoni e Veriut: Tetë të vdekur nga COVID-19

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë vdekur tetë persona të…

Maqedoni e Veriut: 15 persona humbin jetën nga COVID-19

269 raste të tjera me koronavirus janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut. Ndërsa 353 të…

Maqedoni e Veriut: Gjashtë të vdekur nga COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Maqedoni të Veriut janë shënuar 298 raste të reja me COVID-19 si dhe kanë…

Tetë të vdekur nga COVID-19 në Maqedoni të Veriut

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut ka njoftuar se në 24 orët e fundit, tetë persona kanë humbur jetën…

Maqedoni të Veriut: 12 të vdekur dhe 377 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit 12 persona kanë vdekur, si pasojë e virusit korona në Maqedoni të Veriut. Ministria e…

Kapet pajisja e prodhimit të kriptomonedhave në Morinë, sekuestrohen mijëra euro

Një pajisje për prodhimin e kriptomonedhave është sekuestruar nga policia kufitare në Morinë, raporton Gazeta Enigma. Raportohet se makineria është…

Mickoski: Pas një jave pritet të arrihet marrëveshje me Bullgarinë

Lideri i opozitës maqedonase, Hristijan Mickoski, ka deklaruar të martën, më 7 dhjetor, se pas një jave pret që Maqedonia…