Sot pritet të rishqyrtohen masat e reja antiCOVID, shkak rritja e rasteve të infektimeve

Pas rritjes së rasteve me COVID në vend, sot pritet të rishqyrtohen masat e reja antiCOVID nga Ministria e Shëndetësisë.…

Policia shqipton 580 gjoba për kundërvajtje në trafik dhe mosrespektim të masave antiCOVID në Prizren

Aksione të Policisë së Kosovës për zbatim të masave anti-COVID. Policia rajonale në Prizren, patrullat e stacionit policor në Prizren,…

Reagon EULEX-i, pasi zyrtari i tyre parkoi gabimisht: Do të marrim masa disiplinore

Misioni EULEX në Kosovë ka reaguar pas kritikave të shumta ndaj zyrtarit të tyre, i cili kishte parkuar veturën gabimisht…

Dënohen 653 qytetarë që nuk respektuan masat antiCOVID

Policia po vazhdon që të shqiptojë gjoba për qytetarët të cilët nuk po i përfillin masat antiCOVID-19. Së fundmi Policia…

Zvicra shtrëngon masat për kosovarët që duan të hyjnë në këtë shtet

Zvicra nga sot ka shtrënguar masat për ata që hyjnë në këtë shtet, përfshirë këtu qytetarët nga Kosova. Kështu së…

Policia shqipton mbi 2 mijë gjoba për personat që nuk respektuan masat antiCOVID

Policia e Kosovës ka shqiptuar 2,520 gjoba në 24 orët e fundit për mosrespektim të masave antiCOVID. Në raportin e…

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-COVID, hiqet ora policore dhe zgjatet orari i gastronomisë

Nga dita e sotme hyjnë në fuqi masat e reja kundër COVID-19, raporton Gazeta Enigma. Sipas masave të reja të…