Mungesa e materialit për letërnjoftime, deklarohet Sveçla

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, është deklaruar rreth mungesës së materialit për letërnjoftime, raporton Gazeta “Enigma”. Sveçla në…

MPB ka një njoftim të rëndësishëm për letërnjoftimet

Ministria e Punëve të Brendshme ka nënshkruar kontratën për furnizim me letërnjoftime Nga kjo ministri deklaruar se nga muaji nëntor…

Marrëveshja për targa, MPB deri më tani lëshoi mbi 6 mijë tiketa ngjitëse

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se zbatimi i marrëveshjes së arritur në Bruksel ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Serbisë…

Afishet nxirren nga depot e MPB-së, ishin shtypur që nga viti 2017

Për shtensionimin e situatës së krijuar në veri, Kosova dhe Serbia kanë diskutuar në Bruksel. Pas dy ditë diskutimesh, dy…

Kërcënimet ndaj qytetarëve që po pajisen me targa “RKS” nga persona të paidentifikuar, reagon MPB-ja

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se ka pranuar informacione se qytetarët të cilët janë pajisur me tabela të…

MPB tregon se sa tabela plotësuese janë administruar brenda dy ditësh

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se brenda dy ditësh kanë lëshuar 6375 targa të përkohshme në të gjitha…

MPB iu sugjeron qytetarëve t’i shmangin këto dy pika kufitare

Ministria e Punëve të Brendshme iu ka sugjeruar qytetarëve që planifikojnë t’i shfrytëzojnë pikat kufitare në Bërnjak dhe Jarinjë, që…

MPB: Situata në veri është e qetë

Ministria e Punëve të Brendshme, ka njoftuar se Policia e Kosovës bazuar në detyrat dhe autorizimet e saj është duke…

Situata në pikëkalimet kufitare, MPB ka një njoftim me rëndësi për qytetarët

Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga qytetarët që të mos shfrytëzojnë pikat kufitare në Bërnjakë dhe Jarinjë, për…

Ministria e Brendshme shpalos detaje nga operacioni i Njësisë Speciale në veri

Të gjithë automjetet me targa të Serbisë që hyjnë në Kosovë, u vendosen targat e përkohshme të Republikës së Kosovës,…