Shqiptari rrëfen se s’i i shpëtoi sulmit në metronë e New Yorkut: Fatmirësisht plumbi nuk më kapi

20 persona raportohet se janë plagosur në metronë e New Yorkut gjatë së mërkurës. Ngjarja e rëndë ndodhi kur një…

Disa të plagosur në një metro në New York, sulmuesi në arrati

Një numër i njerëzve kanë mbetur të plagosur dhe pajisje të pashpërthyera janë gjetur në metronë e Brooklyn-it në New…

Gjendet 4 vjeçarja e cila kishe humbur në vitin 2019 – Prindërit e kishin fshehur në bodrumin e shtëpisë

Një vogëlushe 4-vjeçare e cila ishte rrëmbyer nga prindërit e saj në korrik të 2019 pasi kishin humbur kujdestarinë, u…

Dua Lipa shfaqet plot stil në stuhinë dimërore të New Yorkut

Dua Lipa u mbështjellë dhe qëndroi e ngrohtë me një pallto elegante me përmasa të mëdha të premten teksa doli…

New York: Vaksinimi i detyrueshëm për të gjithë punonjësit e sektorit privat

Kryebashkiaku i New York-ut Bill de Blasio njoftoi të hënën se të gjithë punëtorët e sektorit privat duhet të vaksinohen…

Burri i armatosur jashtë selisë së Kombeve të Bashkuara, arrestohet

Burri i cili u pa jashtë selisë së Kombeve të Bashkuara në New York, është arrestuar disa orë më pas.…

“Zgjoi” shfaqet edhe në New York, në premierë ishte edhe Eliot Engel

Aktorja  Yllka Gashi ka bërë të ditur se mbrëmë filmi “Zgjoi” me regji të Blerta Bashollit ka filluar të shfaqet…

Në New York protestohet kundër krimeve serbe para konsullatës serbe

Për herë të dytë në New York do të dëgjohen thirrjet për drejtësi kundër shtetit serb. Gratë nga Kosova, Kroacia…

Përfaqësuesi i Francës takon Osmanin në Këshill të Sigurimit, mesazhi i tij për dialogun

Ambasadori dhe përfaqësuesi i Francës në Këshill të Sigurimit, Nicolas de Riviere, dje në New York ka takuar presidenten e…

Kim Kardashian shfaqet e tëra rozë këtë radhë

Ajo do të jetë në qendër të skenës, pasi është njoftuar se këtë javë do të organizojë mbajtjen e një…