Cili është problemi tani me Marrëveshjen e Ohrit?

Analistët në Serbi vlerësojnë se Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, po sillet sikur të mos e kishte pranuar Marrëveshjen e…

Kurti pret që më 2 maj të trajtohet me urgjencë çështja e të pagjeturve

Në ditën e të zhdukurve me dhunë gjatë luftës në Kosovës, kryeministri Albin Kurti ka theksuar se në takimin me…

Krasniqi i thotë ambasadorit finlandez, se marrëveshja e arritur në Ohër nuk i përmbush qëllimet e Kosovës

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka pritur sot në takim Ambasadorin e Finlandës në Kosovë, ku kanë…

Kurti: Ekziston marrëveshja, por kemi nevojë për zbatim të saktë dhe të shpejtë të saj

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se Marrëveshja e Ohrit duhet që të fillojë të zbatohet sa më shpejtë.…

Ende pa u vënë nënshkrimet, Stano: BE-ja së shpejti bashkë me palët do të nisin zbatimin e marrëveshjes së Ohrit

“Kosova dhe Serbia kontraktualisht janë të obliguara që ta zbatojnë marrëveshjen e Ohrit”, ka thënë Petar Stano, zëdhënës i Bashkimit…

Salihaj: Kjo është arsyeja kryesore pse Vuçiq nuk e nënshkroi marrëveshjen në Ohër

Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës Adem Salihaj, ka komentuar për dakordimin që u arrit mes Kosovës dhe Serbisë, në…

Ambasadat e Britanisë në Kosovë dhe Serbi: Kurti e Vuçiq bënë hap të guximshëm në Ohër

Ambasadat e Britanisë së Madhe në Kosovë dhe Serbi ka thënë se e mirëpresin marrëveshjen e kësaj fundjave në Ohër…

Kurti: Jam i interesuar për marrëveshje – Serbia nuk kapitullon në Ohër, këtë e bëri në Kumanovë

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, është shprehur se është i interesuar për marrëveshje, një ditë përpara takimit të Ohrit, ku…

Vuçiq për takimin në Ohër: S’jam shumë optimist nëse do të lëvizin gjërat përpara

Presidenti i Serbisë Aleksander Vucic ka folur edhe sot për takimin që do të mbahet të shtunën në Ohër. Ai…

“Marrëveshja në Ohër, mund të hapë edhe dilema të reja”

Kryeministri i Kosovës dhe presidenti i Serbisë, të shtunë, në Ohër, do të diskutojnë marrëveshjen për planin e zbatimit për…