Arrestohet 30 vjeçari në Pejë, dyshohet se vodhi 15 mijë euro dhe ari në një shtëpi

Policia e Kosovës ka njoftuar se është arrestuar një 30 vjeçar në Pejë, pasi që i njëjti dyshohet se ka…

Pejë: Arrestohet për fajde rreshteri policor

Rreshteri policor në Pejë, E. D., është arrestuar të mërkurën, pasi i njëjti dyshohet të jetë përfshirë në fajde. Arrestimi…

COVID-19 prek edhe shkollat e Pejës, 64 nxënës e 9 mësimdhënës të infektuar

Ka pak ditë që u kthyen nga pushimi për të nisur gjysmëvjetorin e dytë. Megjithatë, disa nxënësve në qytetin e…

Rrahje brutale në Pejë, Policia kap vetëm dy nga të dyshuar derisa të tjerët arratisen

Një rrahjje brutale ka ndodhur sot në Pejë. Këtë e ka konfirmuar për Gazetën “Enigma” zëdhënësi i Policisë së Kosovës…

Nxënësi kërceu nga kati i dytë, drejtoresha e shkollës thotë se s’kishte pasur probleme

Drejtoresha e shkollës “Asdreni” në Pejë, Agime Lajqi, ka folur në lidhje me rastin e hedhjes së nxënësit nga kati…

Nxënësja që u rrëzua nga kati i dytë i shkollës në Pejë, kjo është gjendja e saj

Një nxënëse është lënduar për shkak se ka rënë nga kati i dytë i një shkolle në Pejë. Lidhur me…

Rrahet me shqelma e grushte një vajzë në Pejë(VIDEO)

Rrahjet mes njerëzve janë bërë të shpeshta, sidomos të atyre që bëhen në mes të rrugëve. Një rast i tillë…

Kërcenoi zyrtarët policor, arrestohet një person në Pejë

Një person është arrestuar të premten në Pejë pasi i njëjti ka penguar dhe kërenuar zyrtarët policor gjatë ushtrimit të…

Therje me thikë në Vitomiricë të Pejës

Dy persona të dyshuar janë arrestuar dje në fshatin Vitomiricë të Pejës pas një mosmarrëveshje ka ardhë deri të sulmi…

Policia jep detaje për aksidentin në magjistralen Prishtinë-Pejë

Një aksident trafiku ka ndodhur në magjistralen Prishtinë-Pejë, konkretisht në fshatin Rigjevë. Për Gazetën “Enigma” detaje kanë dhënë nga Policia…