Vetura godet këmbësorin në Prizren, i dyshuari në mbajtje

Një aksident me lëndime të rënda trupore ka ndodhur dje në Prizren, ku janë përfshirë një veturë dhe një këmbësor.…

Zhduket e mitura në Vushtrri, babai e raporton në Polici

Babai në Vushtrri e ka raportuar të zhdukur vajzën e tij të mitur. “PERSON I ZHDUKUR- Rr. Dëshmorët e Kombit,…

Policia parandalon gara ilegale, sekuestrohen veturat 

Policia e Kosovës njofton se ditëve të fundit në dy raste të ndara në Trudë dhe Prizren janë hasur persona…

Tri raste të dhunës në familje u raportuan të shtunën në polici

Tri raste të dhunës në familje të ndodhura në Pejë, janë raportuar në polici të shtunën, raporton Gazeta Enigma. Policia…

Pengoi dhe kanosi policët, dërgohet në mbajtje një i dyshuar në Fushë Kosovë

Është dërguar në mbajtje një person në Fushë Kosovë, pasi dyshohet se i ka penguar dhe kanosur zyrtarët policor në…

Prishtinë: Dyshohet se kreu vjedhje në tri lokacione, arrestohet

Një person është arrestuar dje në Prishtinë. Ai dyshohet se kreu vjedhje në tri lokacione të ndryshme në rajonin e…

Goditen qëllimshëm me veturë tre persona në Fushë Kosovë

Është arrestuar një burrë pasi që me veturë ka goditur tre burra tjerë si pasojë e një mosmarrëveshje, të dielën…

Policia jep detaje për plagosjen e tre personave në Gjakovë, i dyshuari në kërkim

Tre persona janë plagosur në Gjakovë, mesnatën e së shtunës. Ngjarja ka ndodhur në një lokal në rrugën “Fan Stilian…

Arrestohet pasi sulmoi dy zyrtarë policorë teksa po e transportonin për tretman mjekësor

Policia e Kosovës ka njoftuar se një person është arrestuar pasi ka sulmuar fizikisht dy zyrtarë policorë. Policët po e…

Gruaja ankohet në Polici për dhunë fizike, arrestohet burri dhe vjehërri i saj

Një grua është ankuar në Polici pasi ka pasur dhunë fizike dhe psikike  nga burri dhe vjehërri. Pas kësaj, dy…