Kushtet për anëtarësimin e Kosovës në KiE, QUINT shkon në Presidencë takon tre krerët e shtetit

Ambasadorët e shteteve të QUINT-it po zhvillojnë takim me presidenten Vjosa Osmani, kryeministrin Albin Kurti dhe kryetarin e Kuvendit Glauk…

Petkoviqi takon ambasadorët e Quint-it, nga Beogradi i njofton ata për situatën e sigurisë në Kosovë

Drejtori i Zyrës për Kosovë, Petar Petkoviq, ka takuar sot ambasadorët dhe përfaqësuesit e vendeve të Quint-it në Beograd –…

Publikohen dokumentet që Kurti ua dorëzoi ambasadorëve të QUINT-it

Kryeministri Albin Kurti në takimin e djeshëm me ambasadorët e QUINT-it, ku është diskutuar gjendja aktuale në vend, me theks…

Ambasadorët e QUINT-it i shkojnë në takim Kurtit

Ambasadorët e akredituar në Kosovë i kanë shkuar në takim kryeministrit Albin Kurti, raporton Gazeta Enigma. Ende nuk dihet arsyeja e…

A rrezikon të ‘bllokohet’ procesi i dialogut Kosovë – Serbi pas sulmit terrorist ndaj Policisë së Kosovës

Pas sulmit terrorist ndaj Policisë së Kosovës orët e para të së dielës, që la të vdekur një rreshter të…

Vuçiqi takohet me ambasadorët e vendeve të QUINT-it dhe shefin e delegacionit të BE-së

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq do të takohet sot me ambasadorët e vendeve të Quintit si dhe me shefin e…

Çka nënkupton mungesa e ambasadorëve të QUINT-it në pritjen shtetërore për Kosovën?

Më 13 Qershor për nder të 24 vjetorit të çlirimit të Kosovës, me ftesë të presidentes së Kosovës Vjosa Osmani…

BE dhe ShBA kërkojnë zbatimin e marrëveshjes

Shefi i politikës së Jashtme të BE Josep Borrell, tha se zbatimi i marrëveshjes Kosovë-Serbi, do të mbikëqyret nga një…

“Ultimatumi” i Kurtit për QUINT’in, a do të zhbllokohet dosja e Kosovës në KiE?

Pas arritjes së ‘marrëveshjes’ së panënshkruar në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë, kryeministri Albin Kurti filloi kërkesat ndaj shteteve që…

Osmani takohet me ambasadorët e vendeve të Quint-it dhe me shefin e zyrës së BE-së, kjo është arsyeja

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të Quint-it në Kosovë, gjegjësisht, ambasadorin e…