PDK zgjedh kryetaren e rinisë

Rinia Demokratike e Kosovës ka mbajtur sot konventën e 7-të zgjedhore, ku me shumicë votash kryetare është zgjedhur Arbnora Salihu.…

Mehaj i bënë thirrje rinisë kosovare: Bëhuni ushtarë të Kosovës

Pas hapjes së konkursit nga FSK, Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj përmes një video-mesazhi, iu ka bërë thirrje të rinjve…

“Rinia konfirmuese e fitores së madhe të Lëvizjes Vetëvendosje”

Alban Hyseni, kandidati për kryetar të komunës së Gjilanit nga radhët e Lëvizjës Vetëvendosje, të premten, ka takuar të rinjtë…

Morina-Bunjaku: Bashkë me Rininë Demokratike do ta bëjmë ndryshimin në Gjilan

Partia Demkoratike e Kosovës, në zgjedhjet lokale 2021, në komunën e Gjilanit, garon me kandidaten për kryetare, Leonora Morina-Bunjaku. Morina-Bunjaku,…

Rinia të papërfshirë në vendimmarrje – deputetja e VV-së: Pengesë agjendat politike

Rinia nuk po e marrin vëmendjen e duhur qoftë nga niveli qendror apo lokal, tha deputetja nga radhët e Lëvizjes…

Të rinjtë në Kosovë kanë pak para për pushime, disa varen nga financat e prindërve

Pushimet e verës tashmë kanë nisur dhe një numër i të rinjve në Kosovë po planifikojnë të shfrytëzojnë disa ditë…