Rizvanolli bojkoton raportimin për grevën në “Trepçë”, përplasen pushteti e opozita

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Artane Rizvanolli nuk është paraqitur për raportim në Komisionin për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti, lidhur…

Rizvanolli pas arrestimit të Krasniqit: Uroj që Prokuroria të jenë efikas edhe për rastet tjera

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, ka thënë se ende s’kanë ndonjë informatë zyrtare nga institucionet e drejtësisë lidhur me bastisjen…

Rizvanolli paralajmron se situata me furnizim me rrymë pritet të përkeqësohet, flet për reduktime

Pas mbledhjes së sotme të Qeverisë, Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli paralajmroi se mund të përkeqësohet situata me furnizim me…

Rizvanolli alarmon: Është gjendje e jashtëzakonshme, qytetarët ta kursejnë energjinë

Në kuadër të projektit “Bashkëpunimi shumëpalësh për aksionin e transformimit të mjedisit”, Balkan Green Foundation ka organizuar diskutimin me temën…