Ministri i ri i Shëndetësisë viziton qendrën e vaksinimit në Prishtinë

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi qëndroi pasditen e së premtës në qendrën e vaksinimit “1 Tetori” në Prishtinë ku pa…

Salla “1 Tetori” hap dyert për vaksinim edhe të dielave, qytetarët mirëpresin vendimin e Qeverisë

Pas një kohe të gjatë, qendrat e vaksinimit në Kosovë kanë filluar të punojnë edhe të dielave. Qytetarët kanë mirëpritur…

Cilat mund të jenë efektet anësore të vaksinimit?

Në pasditen e së enjtes në Qendrën e Vaksinimit “1 Tetori” në kryeqytet u alivanosen tre qytetarë të sapo vaksinuar,…

Çka do të ndodhë sot në Kosovë

Ngjarjet e datës 21 korrik:09:00Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë diskuton lidhur me pesë shtetet e BE-së që nuk…

Vazhdon vaksinimi ndaj Covid-19 në sallën “1 Tetori”, qytetarët të kënaqur me shërbimin

Në qendrën e vaksinimit “1 Tetori” në Prishtinë është duke vazhduar vaksinimi kundër Covid-19. E disa prej qytetarëve gjatë së…

Komisioni për Shëndetësi monitoron vaksinimin në sallën “1 Tetori”

Komisioni për Shëndetësi ka vizituar gjatë ditës së mërkurë Qendrën e Vaksinimit në Sallën “1 Tetori”, në Prishtinë. Pas vizitës,…

Lista e qytetarëve që do ta marrin nesër dozën e dytë të vaksinës anti-COVID në Sallën “1 Tetori” në Prishtinë

Ministria e Shëndetësisë ka ftuar qytetarët që kanë marrë dozën e parë të vaksinës kundër COVID-19, që nesër (e diel),…

Qytetarët tregojnë efektin e vaksinës anti-Covid, mbi 97 mijë të vaksinuar në nivel vendi

97 mijë e 500 persona kanë marr vaksinën anti-Covid në Kosovë, raporton Gazeta “Enigma”. Koordinatori i Qendrës së Vaksinimit në…

MSh fton qytetarët që kanë për të marrë dozën e dytë të vaksinës në sallën “1 Tetori”

Ministria e Shëndetësisë ka ftuar një pjesë të qytetarëve që të marrin dozën e dytë të vaksinës kundër COVID-19. Në…

Mbi 800 persona të vaksinuar me dozën e dytë në Kosovë

Në sallën “1 Tetori”, numër i madh i qytetarëve po vazhdojnë të presin në radhë për të marrë dozën e…