Gjendje e rëndë edhe në Serbi, 17 mijë të infektuar dhe 29 vdekje

Gjatë 24 orëve të fundit, në Serbi janë konfirmuar edhe 17,105 raste të reja me Covid 19, ndërsa nga kjo…

VIDEO: Pas përfundimit të protestës, kjo është situata në veri të Mitrovicës

Qytetarët serb të dielën kanë filluar votimin në referendumin për ndryshimin e Kushtetutës së Serbisë, shkruan Gazeta Enigma. Një grup…

Përfundon protesta e serbëve në Mitrovicë, policia jep detaje

Një grup serbësh janë mbledhur në Mitrovicën Veriore për të kundërshtuar mosmbajtjen e referendumit serb në Republikën e Kosovës. Policia…

Njësia Speciale “bllokon” rrugët në drejtim të Mitrovicës dhe Podujevës

Qytetarërt serb të dielën votojnë në referendumin për ndryshimin e Kushtetutës së Serbisë, por Kuvendi i Kosovës për këtë çështje…

Hapen qendrat e votimit, Serbët e Kosovës votojnë në Serbi

Mëngjesin e së dielë, në orën shtatë janë hapur vendvotimet për votim në referendumin për ndryshimin e Kushtetutës së Serbisë,…

“Tentimet e Serbisë për të zbehur shtetësinë e Kosovës janë të papranueshme”, thotë Mehaj

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, përmes një postimi në “Facebook” ka potencuar se tentimet e Serbisë për të zbehur shtetësinë…

“Kurti do të ishte i lumtur nëse nesër në referendum fiton opsioni JO”

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, e ka komentuar rezolutën e Kuvendit të Kosovës me të cilën nuk është lejuar mbajtja…

Organizata për të drejtat e njeriut raporton se në Serbi gazetarët përballen me ngacmime dhe dhunë

Gazetarët në Serbi të cilët kritikojnë autoritetet shtetërore vazhdojnë të përballen me ngacmime, kërcënime, dhunë dhe frikësim, thuhet në raportin…

MPJD jep të dhënat e fundit për aksidentin në Serbi

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD), njofton se qytetarët e aksidentuar në mbrëmjen e së martës në Krushevc…

Kosovarët e aksidentuar në Serbi nisen për në Slloveni

Mbrëmë një autobus i linjës Prishtinë-Graz (Austri) ishte aksidentuar rreth orës 22:00 në Kupci të Madh afër Krushevcit, në Serbi,…