Shqiptari i dhuron një pjesë të mushkërisë djalit të tij 5-vjeçar, operacion i rrallë në Itali

Mjekët italian kanë kryer për herë të parë transplatin e mushkërive nga një dhurues i gjallë. Një operacioni i komplikuar…

Shqiptari shpërblehet me 300 mijë dollarë për abuzimin që iu bë në vendin e punës

Një punëtor shqiptar në Kanada, Rr.O., është shpërblyer me 300 mijë dollarë nga Gjykata e Lartë e Drejtësisë e Ontarios,…

Britani e Madhe: 24 vjeçari shqiptar kapet me drogë në vlerë prej 1.5 milion eurosh

Një 24 vjeçar shqiptar ishte arrestuar në Britani të Madhe më 7 maj. Ai ishte kapur me një sasi të…

Arratisje spekakolare, shqiptari ik nga burgu natën e Vitit të Ri

Një shqiptar i dënuar është arratisur natën e Vitit të ri nga burgu i Vercellit, në Itali. Sipas asaj që…

Mediat gjermane konfirmojnë: Tragjedia ndodhi në një familje shqiptare, një burrë dhe dy fëmijë u gjetën të vdekur

Kur pati një zhurmë në shtëpinë e bardhë në orën 22:53, fqinjët menjëherë thirrën policinë. Dhe arsyeja ishte se në…

Ky është shqiptari që lufton krah ukrainasve përballë Rusisë

Një 24-vjeçar shqiptar është në mesin e vullnetarëve në krah të ukrainasve përballë forcave ruse në kufi. Shqiptari është në…

Shqiptari kapet duke transportuar emigrantë drejt Kosovës, dy prej tyre të “paketuar” në bagazh

A. Gj., 21 vjeç, banues në Tiranë, është arrestuar nga policia e Kukësit për shkak se akuzohet për transportim emigrantësh…

Mërgim Berisha po shkëlqen në Ligën e Evropës te Fenerbahce, sulmuesi shqiptar shënon super gol dhe asiston

Sulmuesi shqiptar, Mërgim Berisha, ka gjetur golin në Ligën e Evropës me Fenerbahcen. Klubi turk po luan si mysafir i…

Kërkohej nga Interpoli, 45 vjeçari shqiptar arrestohet në Brazil

Një shqiptar i shpallur në kërkim ndërkombëtar është vënë në pranga në Brazil. Mediat vendase bëjnë me dije se në…

Shqiptari shpëton 5 fëmijë në Greqi

Një ngjarje e pazakontë ka befasuar opinionin publik në Greqi, ku një shqiptar është kthyer padashur në heroin e momentit.…