Shqiptari në Itali kthen banesën në laborator droge

Policia italiane ka arrestuar dy shtetas shqiptarë në Milano. Të arrestuari mësohet se janë B.L 45 vjeç dhe J.S të…

Kosovari në Zvicër nget veturën 130 km/h në vend të 60 sa lejohej: 14 muaj burg me kusht

Kosovari afër 20 vjeç kishte  tejkaluar shumë shpejtësinë gjatë ngasjes së tij me makinë në Schlieren (ZH). Tani Gjykata e…

Dënohet 10 vjet serbi që dhunoi një grua shqiptare nga komuna e Vushtrrisë gjatë luftës

Gjykata Themelore në Prishtinë ka dënuar me dhjetë vjet burgim, Zoran Vukotiqin për krime lufte kundër popullatës civile, përkatësisht dhunim…

Përdhunoi dy vajzat e tij kur ishin të mitura, shqiptari në Itali denoncohet nga e bija pas 20 vitesh

Një 56-vjeçar shqiptar me Banim në Gorgonzola, është arrestuar pasi i njëjti dyshohet se ka dhunuar gruan e tij, si…

Një shqiptar në Itali sulmohet me shufra hekuri, në gjendje kritike për jetën

Një 44 vjeçar shqiptar është sulmuar me shufra hekuri në rrugë dhe ka përfunduar në spital, në gjendje kritike për…

Arrestohet shqiptari për pjesëmarrje në sulmin terrorist në Francë në vitin 2016

Mediumet italiane raportojnë se një shqiptar 28-vjeçar, i kërkuar në lidhje me sulmin me kamon në qytetin francez Nice në…