Bordi nuk voton pro raportit të punës së ShSKUK-së

“Performanca e keqe”: Bordi i ShSKUK-së nuk e aprovoi raportin e punës janar-qershor të këtij viti. Hulumtuesit kërkojnë që dikush…

ShSKUK: Qytetarët e Prishtinës që pësojnë infarkt do të marrin trajtim në kohë rekorde, në Klinikën e Kardiologjisë Invazive

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (ShSKUK), dhe Komuna e Prishtinës, kanë bërë të ditur se kanë filluar me…

Ngecje në furnizim me barna e mungesë higjiene, drejtori i ri i SHSKUK-së flet në Komision

Drejtori i Shërbimit Spitalor Klinikë dhe Universitar të Kosovës (ShSKUK), Elvir Azizi ka thënë se prioritet i tij është menaxhimi…

Shpifja e radhës e Insajderit – Bajqinovci e përgënjeshtron lajmin për avancimin e gruas së tij

Gazeta “Insajderi” raportoi të martën se gruaja e deputetit, Mefail Bajqinovci, ka marrë pozitë të rëndësishme brenda SHSKUK-së, si kryeinfermiere…

Qeveria e emëron Bordin e ri të ShSKUK-ës

Qeveria e Kosovës ka votuar pro emërimit të ri të Bordit të Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës, në mbledhjen…

Bordi i ShSKUK-së reagon ndaj deklaratave të deputetit Haxhiu

Bordi Drejtues i SHSKUK-së ka dal me një reagim kundër deklaratave të deputetit të PDK-së, Bekim Haxhiu. Deklaratën e Haxhiut…

Mjekët dorëzojnë padi kundër qeverisë dhe ShSKUK-së

Odja e Mjekëve të Kosovës ka dhënë detaje lidhur me padinë e ngritur ndaj Qeverisë së Kosovës për shtesa nga…

ShSKUK: Gjendja e Karricës është stabile, referojuni vetëm informatave zyrtare

Nga Klinika Infektive në ShSKUK kanë njoftuar të dielën mbrëma për gjendjen e pacientit, Gjon Karrica. “Nuk ka ndryshuar as…

Valbon Krasniqi pritet të shkarkohet sot nga pozita e drejtorit të SHSKUK-së

Valbon Krasniqi sot mund ta ketë ditën e fundit si drejtor i Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës. Gazeta Shneta…

ShSKUK: Asnjë pacient për COVID-19 nuk po trajtohet në spitalet e përgjithshme

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës ka njoftuar se dy pacientë pozitivë me COVID-19 dhe katër të tjerë postCOVID, janë…