Gazetari slloven për rastin Berishaj: Mund të çojë në rënien e qeverisë në Slloveni

Duke pasur parasysh se çështja e Gen-i dhe Golobi tashmë janë duke u hetuar nga Prokuroria e Shtetit të Sllovenisë,…

Vizita e tre kryeministrave europianë për të mbështetur Ukrainën u përgatit në fshehtësi

Vendimi i kryeministrave të Polonisë, Sllovenisë dhe Republikës Çeke për të udhëtuar të martën drejt Kyivit dhe për ta mbështetur…

Tre kryeministra evropianë udhëtojnë drejt Kievit

Kryeministrat e Republikës Çeke, Polonisë dhe Sllovenisë do të udhëtojnë sot në Kiev, për të shfaqur mbështetjen “e qartë” për…

Mehaj në takim me ministrin e Mbrojtjes së Sllovenisë, Kosova mbështetet për ngritjen dhe zhvillimin e FSK-së

Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj ka pritur në takim homologun e tij, ministrin e Mbrojtjes së Sllovenisë, Matej Tonin. Siç…

Pas takimit me Kurtin, presidenti Pahor kërkon përparim në dialog me Serbinë

Përkushtimi i dyanshëm për thellim të bashkëpunimit mes Kosovës dhe Sllovenisë dhe forcim të partneritetit ndërmjet dy vendeve, u theksua…

Shqipëria U21 publikon listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjet ndaj Sllovenisë dhe Kosovës

Trajneri i Shqipërisë U21, Alban Bushi ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjet ndaj Sllovenisë dhe Kosovës. Dy…

Sllovenia shënon rekord të rasteve me COVID-19

Sllovenia të martën regjistroi shifër rekorde prej 3.456 rastesh me COVID-19. 44.7 për qind e personave të testuar dolën pozitivë.…

Sllovenia po shqyrton mbylljen totale

Në Slloveni, 11 pacientë vdiqën në 24 orët e fundit si pasojë e COVID-19 dhe 1136 ose 43 për qind…

Kosova dhe Sllovenia nënshkruajnë marrëveshjen për mbrojtjen nga fatkeqësitë natyrore

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla së bashku me zëvendëskryeministrin dhe njëherësh ministrin e Mbrojtjes të Sllovenisë, Matej Toni…

Drejt Sllovenisë pa simbole shtetërore, çfarë pritet nga samiti BE-Ballkani Perëndimor?

Liderët e Bashkimit Evropian (BE) do të mblidhen ‘kokë më kokë’ me liderët e Ballkanit Perëndimor, në samitin e radhës,…