VIDEO: Pritja e Vitit të Ri në spital

Ndërrimi i mot-moteve është dita kur më të dashurit mblidhen dhe festojnë. Mirëpo ka edhe nga ata që Vitin e…

Ahtisari shtrihet sërish në spital nga infektimi me COVID

Ish-presidenti i Finlandës dhe fituesi i Çmimit Nobel për Paqe, Martti Ahtisaari është hospitalizuar pasi rezultoi pozitiv me COVID madje…

Dy të lënduar në një aksident në Pejë

Dy persona janë lënduar në një aksident që ka ndodhur mëngjesin e së martes në rrugën “Beteja e Koshares” në…

Gjakovari rrëzohet në tokë pa ndjenja, vdes në spital

Një burrë nga Gjakova është rrëzuar në tokë pa ndjenja, derisa ishte duke ecur me bashkëshorten e tij. Përmes raportit…

“Unë u ktheva”, Adriana Matoshi ka disa fjalë pas operimit

Aktorja dhe deputetja Adriana Matoshi, është lajmëruar me një status në Facebook, pas daljes nga spitali, ku është operuar për…

Vjehrri e rrah nusen e djalit në Rahovec, e bën për spital

Një burrë në Rahovec përfundoi dje nën prangat e policisë. Ai po dyshohet për dhunë në familje. Siç njofton policia…

Në katër spitale rajonale asnjë pacient me COVID

Në Spitalin e Prizrenit, Gjilanit, Mitrovicës e Vushtrrisë nuk është duke u trajtuar asnjë pacient me koronavirus. Shërbimi Spitalor Klinik…

Dy të vdekur pas shpërthimit të një zjarri në një spital në Rumani

Dy persona kanë vdekur pas një shpërthimit të një zjarri në një spital në Rumani. Zjarri shpërtheu në klinikën e…

Lind një 15-vjeçare nga Mitrovica, partneri kërkohet nga Policia

Një 15-vjeçare nga Mitrovica ka shkuar në spital për të lindur. Rasti në polici është hapur si “bashkësi jashtëmartesore me…

Mësuesja rrah nxënësin në Prishtinë, e bën për spital

Një mësuese nga Prishtina përfundoi dje në polici. Kjo pasi që një nënë raportoi se ajo ia ka rrahur djalin…