Ndërron jetë papritur punonjësja e Spitalit të Gjilanit

Ka ndërruar jetë papritur punëtorja e shërbimeve në Spitalin e Përgjithshëm të Gjilanit, Sahadete Ibrahimi. Lajmin e ka bërë të…

1 mijë e 163 pacientë janë hospitalizuar në Spitalin e Gjakovës brenda muajit nëntor

Spitali i Gjakovës bërë të ditur se gjatë muajit nëntor janë hospitalizuar 1 mijë 163 pacientë dhe janë kryer 191…

Nxënësi i plagosur në Gllogjan pritet të lirohet nga spitali sot ose të mërkurën

Nxënësi i plagosur nga ngjarja në Gllogjan të premten, është në gjendje të mirë shëndetësore. Spitali i Pejës ka njoftuar…

Kjo është gjendja e nxënësit të plagosur në Spitalin e Pejës

Një nxënës që mbeti i plagosur nga të shtënat në drejtim të një autobusi në Deçan më 26 nëntor, është…

Shtatë pacientë me COVID-19 në Spitalin e Gjakovës

Në spitalin e Përgjithshëm të Gjakovës janë duke u trajtuar shtatë pacientë  me COVID-19. Nga spitali kanë njoftuar se shtatë…

Tre persona të pavaksinuar kërkojnë trajtim në spitalin e Pejës pas infektimit me COVID

Tre persona të pavaksinuar janë të shtrirë në spitalin e Pejës, ku po marrin trajtim. Kështu kanë bërë të ditur…

Zëdhënësi i Clinton: Gjendja e tij është përmirësuar, pritet të lirohet sot nga spitali

Zëdhënësi i ish presidentit amerikan Bill Clinton, Angel Urena, ka njoftuar se gjendja shëndetësore e tij po përmirësohet pasi u…

COVID-19, në Spitalin e Gjakovës 55 pacientë me oksigjeno terapi

Spitali i Përgjithshëm Gjakovë në raportin 24 orësh ka njoftuar se janë 73 pacientë të hospitalizuar janë trajtuar për COVID.…

Jep dorëheqje Ministri i Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut, Venko Filipçe

Ministri i Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut, Venko Filipçe ka bërë me dije se i ka dërguar kryeministrit Zoran Zaev…

Opozita kërkon llogari nga pushteti për zjarrin në Spitalin e Tetovës

Opozita në Maqedoninë e Veriut është duke kërkuar llogari nga pushteti për shpërthimin e zjarrit në Spitalin e Tetovës dje.…