Tony Blair nga sot me shtatore në Ferizaj

Shtatorja e ish-kryeministrit britanik, Tony Blair, për pak orë do të inaugurohet në Ferizaj.Kjo shtatore ka një vit që është…

Tony Blair bëhet me shtatore në Ferizaj, inaugurohet nesër

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, tash e tutje do të ketë statujë në Ferizaj.Ajo do të inaugurohet nesër.Kjo statujë ka një…

Kryeministri Kurti falënderon Blair për mbështetjen e palëkundur dhe prezencën e tij në Kosovë

Thirrjen e kryeministrit të atëhershëm britanik, Tony Blair, 25 vjet më vonë po e kujton Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.Përmes…

Ish-krymenistri britanik, Tony Blair takon djalin e heroit Afrim Bunjaku

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair po qëndron në Kosovë për nder të përvjetorit të 25-të të Çlirimit të Kosovës.Gjatë qëndrimit të…

Blair merr dhuratën unike nga familja Rugova, Osmani ia dorëzon “Gurët e Trepçës”

Presidentja Vjosa Osmani i ka bërë një dhuratë ish-kryeministrit britanik, Tony Blair.Ajo i dorëzoi një dhuratë unike nga familja Rugova.Në…

Blair kujton çlirimin e Kosovës: Ne i ndihmuam kosovarët duke ndaluar bombardimet, dhe asnjëherë nuk jam penduar për atë vendim

Miku i Kosovës, Blair: Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair sot ju drejtua Kuvendit të Kosovës, nga ku tha…

Tony Blair sot i drejtohet Kuvendit të Kosovës

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka marr disa vendime të enjten, ku me këtë rast ishte caktuar edhe seanca për…

Presidentja Osmani pret në takim Edi Ramën dhe Tony Blair

Në nder të 25 vjetorit të çlirimit, Presidentja Vjosa Osmani, do të pret në takimin kryeministrin shqiptar, Edi Rama, dhe…

25 vjetori i çlirimit të Kosovës, agjendë e ngjeshur për presidenten Osmani, nesër takonTony Blair dhe Edi Ramën  

25 vjetori i çlirimit të Kosovës, do të shënohet me një sërë aktivitetesh.Takime të rëndësishme e ngjarje për të marrë…

Ish kryeministri britanik, Tony Blair i drejtohet Kuvendit të Kosovës më 10 qershor

Me 10 qershor ish kryeministri britanik, Tony Blair do të flas në Kuvendin e Kosovësm raporton Gazeta Enigma. Kèshtu u…