Disa javë pasi u rrah dhe ra në komë, ndërron jetë i riu nga Mitrovica

I riu nga Mitrovica, Ermal Delija, ka ndrruar jetë të shtunën, shkruan Gazeta Enigma. Ermali ishte rrahur nga disa të…

Vdes nga Covid-19, 19 vjeçari nga Kaçaniku

Ditëve të fundit numri i vdekjeve dhe të infektuarve me Covid-19 është rritur dukshëm. Si pasojë e kësaj, sot ka…

Vdes analisti politik, Ramush Tahiri

Ka vdekur analisti e politologu kosovar, Ramush Tahiri. Ai gjatë këtij viti kishte qenë i prekur me COVID-19. Pas vetës…

Ishte lënduar dy ditë më parë, vdes në QKUK

Një femër nga Jugu u Mitrovicës ka vdekur dje në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, raporton Gazeta “Enigma”. Policia, përmes…

Tragjedi në Durrës/ 29-vjeçarja vdes papritur duke pirë ujë, 5 ditë pasi solli në jetë fëmijën e saj

Lajm tronditës nga qyteti i Durrësit. Një 29-vjeçare ka ndërruar jetë dje paradite, ndërsa ishte duke pirë ujë, 5 ditë…

Mbyt vetën një 40 vjeçare nga Malisheva, hidhet nga kati i 6-të

Një grua rreth 40-vjeç ka vdekur pasi është hedh nga shkallët e katit të gjashtë, raporton Gazeta Enigma. Gruaja dyshohet…

Ndërron jetë 5 vjeçarja që u godit me veturë nga zyrtari policor në Kaçanik

Vdes 5-vjeçarja e cila ishte goditur me veturë nga një zyrtar policor, më 14 qershor, rreth orës 20:07 në fshatin…

Aksidenti fatal në autostradën “Ibrahim Rugova”, flet vëllai i viktimës: Shoferin as nuk e fali e as nuk e vras

Një person ka humbur jetën të shtunën pas një aksidenti që ndodhi në autostradën “Ibrahim Rugova”. Viktima është Naser Arifi,…

Drejtori i Spitalit të Gjilanit deklarohet në lidhje me vrasjen e të riut gjilanas

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para pak minutave në një kafiteri në Gjilan, ku ka mbetur i vdekur një…

Vdes një 40-vjeçar nga Kosova në plazhin e Velipojës

Në orët e mesditës të së shtunës një 40-vjeçar nga Kosova ka humbur jetën në plazhin e Velipojës. Pushuesit e…