Mbi 20 milionë euro dëme nga vërshimet, Qeveria që 9 muaj nuk i kompensoi amvisëritë dhe bizneset

Në fillim të këtij viti disa Komuna të Kosovës u përfshinë nga vërshimet, si pasojë e reshjeve të shumta të…

Në Rahovec sot nuk ka vërshime, situata është e qetë dhe stabile

Të shtunën në disa zona të vendit pati reshje të mëdha të shiut të shoqëruara me stuhi të fortë. Erërat…

Paralajmërohen vërshime, mbrëmë uji mbuloi disa vende në Kosovë

Instituti Hidrometereologjik i Kosovës (IHMK) ka paralajmëruar se vendi jonë ditëve në vijim mund të përballet me vërshime. Dhe kjo…

PAMJE – Bllokohet rruga në magjistralen Prishtinë – Gjilan,  për shkak të vërshimeve të madha

Reshjet e mëdha të shiut në rajonin e Prishtinës sot kanë shkaktuar vërshime në disa rrugë, shkruan Gazeta Enigma. Në…

Qeveria kritikohet për mos kompensimin e dëmeve nga vërshimet

Partia Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, kanë kritikuar Qeverinë e Kosovës për neglizhencë ndaj komunave që…

Bujanoci ia dhuron mbi 13 mijë euro Skenderajt, pas vërshimeve të fundit

Komuna e Bujanocit i ka dalë në ndihmë Skenderajt, pas përmbytjeve të fundit në atë komunë, si pasojë e kushteve…

Vërshimet në Skenderajt, komuna punon edhe vikendit  për paraqitjen e kërkesave për kompensim

Komuna e Skenderajt ka njoftuar se do të punojë edhe gjatë vikendit në mënyrë që qytetarët e dëmtuar nga vërshimet,…

Mozzik i jep 20 mijë euro për familjet e dëmtuara nga vërshimet në Kosovë

Mbrëmjen e sotme është duke u mbajtur një mbrëmje humanitare për familjet që pësuan nga vërshimet në Kosovë, shkruan Gazeta…

Sonte përmes televizioneve mblidhen para për komunat e prekura nga vërshimet

Nga sonte qytetarët do munden t’i ndihmojnë financiarisht komuna e prekura nga vërshimet e javës së kaluar në Kosovë, raporton…

Një dekadë vërshime në Kosovë, dëmet milionëshe nëpër komuna

Kosova, ndër vite, është përballur me vërshime si pasojë e reshjeve të shiut. Vërshimet kanë shkaktuar edhe vdekjen e një…