Shtatë viktima dhe 411 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 411 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore. Betejën me COVID-19 e…

Mbi 9 mijë raste aktive me COVID në Kosovë

Në Kosovë janë 9 mijë e 764 raste aktive me COVID-19, raporton Gazeta Enigma. Sipas të dhënave të fundit të…

Vdes një 35 vjeçare nga COVID-19

Numri i viktimave nga COVID-19 po është në rritje javët e fundit, ku në mesin e viktimave nga ky virus…

Gjermania nuk e konsideron Kosovën zonë rreziku për Covid-19

Instituti Robert Koch në Gjermani ka bërë një sërë ndryshimesh në listën e vendeve me rrezik për shkak të virusit…

“Virusi COVID-19 mund të ketë dalë nga laboratori”

Origjina e COVID-19 ka përfshirë në debat zyrtarët e lartë të shteteve të mëdha dhe shkencëtarët, ku pas kërkimeve të…

A duhet të vaksinohen fëmijët kundër COVID-19?

Vaksina Pfizer po u jepet fëmijëve amerikanë nga mosha 12 vjeçare pas miratimit të saj nga Administrata amerikane e Barnave…