PDK e AAK të bindur se qytetarët se duan qeverisjen e VV-së

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) po i shohin zgjedhjet e 14 nëntorit si…

Gjini: Nuk besoj do të injorohem nga Kurti

Rizgjedhja e Ardian Gjinit edhe për një mandat në krye të Gjakovës, do të nisin me punë të mëdha, që…

Reagon LDK për vendimin e Supremes

Lidhja Demokratike e Kosovës përmes një komunikate për media ka reaguar lidhur me vendimin e Supremes rreth votave të diasporës…

Kurti flet në Austri për rënien e VV-së në zgjedhjet lokale

Kryeministri Albin Kurti ka folur në institutin austriak Karl-Renner në Vjenë për rënien e Lëvizjes Vetëvendosje në zgjedhjet lokale. Kurti…

Krasniqi: Në zgjedhje të gjithë ishin kundër VV-së

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi e vlerëson të qetë procesin zgjedhor, duke theksuar se në secilën komunë…

Kryetarët e gjashtë komunave, që u zgjodhën me nga më pak se 3 mijë vota

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar edhe rezultatet e raundit të dytë të zgjedhjeve lokale të 17 tetorit. Dikush…

LDK ankohet në Supreme pas vendimit të PZAP-it në Dragash

Pas vendimit të PZAP-së për të anuluar votat e Komunës së Dragashit, LDK ka dërguar të shtunën në Gjykatën Supreme…

Xheladini i LDK-së deklarohet pasi u anuluan votat e diasporës në Dragash

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Dragashit, Behxhet Xheladini ka dhënë detaje rreth ankesë që kjo parti…

Reformat e arsimit në Kamenicë, a e “dënuan” qytetarët me humbje Kastratin shkaku i tyre?

Permtimi gjatë fushatës elektorale për ndërprerja e reformës në arsim në Komunën e Kamenicës nga kundërkandidati i tij ndikoi në…

“Gjilanin dhe Podujevën e kemi humbur për pak vota” thotë Abdixhiku

Kryetari i LDK’së Lumir Abdixhiku ka folur për humbjen e LDK’së në Gjilan dhe Podujevë. Abdixhiku thotë se aty dolën…