16-vjeçari ia vë thikën në fyt bashkëmoshatarit në një shkollë në fshatin Demjan të Gjakovës

16-vjeçari ia vë thikën në fyt bashkëmoshatarit në një shkollë në fshatin Demjan të Gjakovës

Një rast i rëndë ka ndodhur në fshatin Demjan të Gjakovës, ku një i mitur ia ka vënë thikën në fyt bashkëmoshatarit të tij.Një nxënës 16-vjeçar po dyshohet se e ka kërcënuar me thikë një nxënës tjetër brenda hapësirave të shkollës.

Burimet nga Prokuroria kanë bërë me dije se rasti u denoncua nga drejtoria në Polici, me ç’rast njësitë policorë kanë dalë në vendin e ngjarjes, ku është konfiskuar mjeti i mprehtë dhe është arrestuar i dyshuari.

Nxënësi 16-vjeçar është shoqëruar në stacion policor për intervistim, ku ka dhënë deklaratën e tij për motivin e incidentit dhe më pas është dërguar në mbajtje për 24 orë.

Pas përfundimit të procedurave policore, me urdhër të Prokurorit të Shtetit, ndaj të dyshuarit janë iniciuar rastet për veprat penale “Kanosje” dhe “Mbajtja në pronësi, kontroll apo posedim i paautorizuar i armëve”.

Related Articles