Aksident në rrugën Prishtinë-Pejë, vetura rrokulliset dhe bie disa metra poshtë

Aksident në rrugën Prishtinë-Pejë, vetura rrokulliset dhe bie disa metra poshtë

Një aksident trafiku me të lënduar ka ndodhur këtë të enjte në rrugën Prishtinë-Pejë, në fshatin Vragoli, raporton Gazeta Enigma.Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Bajram Krasniqi.

Ai ka bërë të ditur se në aksident janë përfshirë një kamion dhe një veturë, ndërsa ka thënë se kjo e fundit ka dalë nga rruga dhe ka rënë poshtë disa metra.

Si pasojë e aksidentit tre persona kanë pësuar lëndime trupore.

“Në ora 13:35, policia është njoftuar për një aksident trafiku të ndodhur në rrugën nacionale Prishtinë-Pejë (fshati Vragoli)”, ka thënë Krasniqi.

“Në aksident janë përfshirë dy automjete (një veturë dhe një kamion). Si pasojë e aksidentit vetura ka dalë nga rruga duke rënë poshtë disa metra. Tre persona kanë pësuar lëndime trupore”.

Njësitet policore janë marrë me aksidentin.

Related Articles