Arrest shtëpiak për të dyshuarin për dhunimin e 16-vjeçares në një hotel në rrugën Ferizaj – Prishtinë

Gjykata Themelore në Ferizaj, ka refuzuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Ferizajt, për caktimin e masës së paraburgimit kundër të…

Policia e Kosovës pranon donacion të përkrahur nga Qeveria Gjermane

Policia e Kosovës gjatë ditës së martë ka pranuar donacion nga Programi për Zhvillim i Kombeve të Bashkuara  (UNDP) zyra…

Kamberi – Vuçiqit: Mund ta keni përballë Saranda Bogujevcin në dialog, s’do të mund ta shikoni në sy

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë e ka paralajmëruar presidentin serb, Aleksandar Vuçiq se në njërin nga raundet e radhës…

Opozita dhe OVL kërkojnë të ftohet ish gjyqtari i EULEX në seancë, kritikohet heshtja e Qeverisë

Më 3 qershor të këtij viti, kreu i Qeverisë së Kosovës, ka pranuar një dokument prej 25 faqesh nga ish…

Mbi 141 mijë persona vaksinohen kundër COVID-19 në Kosovë

141 mijë e 8 persona janë vaksinuar kundër COVID-19 në Kosovë. Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë.…

IHMK thirrje qytetarëve të mos ekspozohen në diell, do të mbajë mot shumë i nxehtë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë dy ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot me…

Një i vdekur nga COVID-19 dhe 18 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se brenda 24 orëve të fundit janë konfirmuar 18 raste me COVID-19 në Kosovë nga…

Merret vendimi, dasmat lejohen vetëm deri në ora 23:00

Qeveria e Kosovës ka prezantuar masat e reja lehtësuese të pandemisë. Mbajtja e dasmave, fejesave, ahengjeve familjare dhe mbrëmjeve të…

Qeveria e Kosovës ndan 100 mijë euro për Preshevën pas dëmeve nga vërshimet

Qeveria e Kosovës ka ndarë 100 mijë euro për mbulimin e pjesshëm të dëmeve nga vërshimet në Komunën e Preshevës.…

Kurti priti në takim kryetaren e Preshevës dhe kryetarin e Bujanocit, bisedoi për çështjen e të drejtave të shqiptarëve

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim kryetaren e Komunës së Preshevës, Ardita Sinani, kryetarin e…