Marrëveshja Kosovë – Serbi, vjen reagimi i Zvicrës

Marrëveshja Kosovë – Serbi, vjen reagimi i Zvicrës

Ministria e Punëve të Jashtme të Zvicrës ka reaguar pas marrëveshjes së Kosovës dhe Serbisë për targat dhe situatën në veri, raporton Gazeta Enigma.

Në reagimin e MPJ-së zvicerane thuhet se shteti helvetik mirëpret rezultatin e negociatave të ndërmjetësuara nga BE-ja për targat.

“Zvicra mirëpret rezultatin e negociatave të lehtësuara nga BE-ja për targat e veturave dhe inkurajon Serbinë dhe Kosovës të bëjnë progres të mëtutjeshëm në normalizimin e marrëdhënieve të tyre”, thuhet në reagim.

Related Articles